„Zgwałcił mnie Tariq Ramadan”

"I zobaczyłam przed sobą prawdziwego Tariqa Ramadana..."
"I zobaczyłam przed sobą prawdziwego Tariqa Ramadana..."
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuska działaczka praw kobiet, Henda Ayari, była salafitka, która przeobraziła się w liberalną muzułmankę, oskarżyła uznanego muzułmańskiego uczonego, Tariqa Ramadana, o zgwałcenie jej w hotelu paryskim w 2012 r.

W wywiadzie dla egipskiej telewizji Dream TV z 7 kwietnia Ayari, która założyła NGO, żeby pomóc między innymi kobietom ujarzmionym przez islamskich ekstremistów, opowiedziała historię swojego życia i mówiła o tym, co zdarzyło się, kiedy Ramadan zwabił ją do swojego pokoju hotelowego i tam zgwałcił.

Ayari, która określa siebie jako “świecką feministkę, broniącą praw kobiet”, powiedziała, że napisała książkę „J’ai Choisi D’être Libre”, opisującą jej drogę od salafizmu do liberalizmu po terrorystycznym ataku na Bataclan w 2015 r., kiedy zrozumiała niebezpieczeństwo nieodłączne od politycznego islamu i salafizmu. W książce jest rozdział o „Zubairze”, którego później zidentyfikowała jako Ramadana. Podziwiała go i ufała mu jak “starszemu bratu lub imamowi” – powiedziała, opisując to wydarzenie.

Ramadan jest obecnie zatrzymany we Francji pod zarzutem zgwałcenia dwóch kobiet. Kilka innych kobiet wysunęło podobne oskarżenia przeciwko niemu.

Henda Ayari: Postanowiłam napisać tę książkę po ataku terrorystycznym [w 2015 r.] na Bataclan. Byłam zaszokowana, kiedy zobaczyłam ofiary, zabijanie i krew w telewizji. Zrozumiałam, że polityczny islam i salafici stanowią niebezpieczeństwo. Zmuszono mnie do małżeństwa, kiedy miałam 20 lat. Pojechałam do Tunezji na wakacje i w ciągu jednego dnia zostałam żoną salafickiego mężczyzny, którego nie znałam. Przez kolejnych 10 lat żyłam jak więzień z tym człowiekiem. Urodziłam troje dzieci i nosiłam nikab. Pojechaliśmy do Arabii Saudyjskiej, gdzie chciał, żebyśmy się osiedlili. Pewnego dnia postanowiłam uciec z moimi dziećmi.

Kiedy był atak na Bataclan, postanowiłam opowiedzieć moją historię na Facebooku. Zamieściłam moje zdjęcia przed i po – w wieku 20 lat, w [zasłaniającej] szacie i w wieku 38 lat, nawet bez hidżabu. Napisałam, że byłam uwięzioną, uciskaną kobietą. Dzisiaj jestem wolna. Po moim poście na Facebooku skontaktowali się ze mną wydawcy Flammarion. Zaproponowali, bym napisała książkę i opowiedziała moją historię, żeby pomóc innym kobietom. Założyłam także NGO, żeby im pomagać. W tej książce w rozdziale zatytułowanym „Zubair”, napisałam, co mi sie przydarzyło. Człowiek, którego podziwiałam, zgwałcił mnie. Tym człowiekiem był Tariq Ramadan.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Są Francuzki, które nawróciły się na islam i które w wieku 17-18 lat mają dwoje lub troje dzieci. Wydano je za mąż w bardzo młodym wieku. Kilka 16-letnich dziewcząt salaficcy islamiści skontaktowali przez Facebooka, a potem zawarli z nimi religijne małżeństwo przez Skype. Znam dziewczynę, z którą skontaktował się taki człowiek. Podpisał z nią kontrakt religijny przy Skype. W nocy miał z nią seks i zaszła w ciążę. Potem ją porzucił. We Francji wiele dziewcząt, które przeszły na islam, jest nieszczęśliwych, ponieważ są porzucone, zapomniane i opuszczone z dziećmi. Nie otrzymują żadnej pomocy ani wsparcia. Noszą hidżab i nie są pewne, czy chcą go zatrzymać, czy zdjąć. Są nieszczęśliwe.

Kontaktowali się ze mną starsi Francuzi, których dzieci nawróciły się na islam. Nie wiedzą, co zrobić i skontaktowali się ze mną prosząc o radę, bo ich dzieci nie chcą mieć z nimi nic wspólnego. Jeden mężczyzna powiedział, że jego córka w ogóle odmawia rozmowy z nim od czasu, jak nawróciła się na islam. Miała religijne małżeństwo z salafitą.

Uważam, że to jest prawdziwy problem. Dlaczego Francuzi boją się islamu? Z powodu tych islamistów, którzy używają islamu do kontrolowania i więzienia kobiet i żeby osiągnąć cele polityczne. Potępiam to. Pozostaję muzułmanką i jestem dumna z mojego islamu. Jestem świecką feministką, która broni praw kobiet. Dzisiaj wzywam francuskich polityków, by pomagali takim NGO jak moje, żeby te NGO mogły pomagać kobietom.

Były też dziewczęta, które zwerbowano przez Facebooka i Internet, żeby pojechały do Syrii. Znam dziewczyny, która próbowały dostać się do Syrii po komunikowaniu się z jakimś facetem na Facebooku. Facet proponował, żeby taka dziewczyna pojechała do Syrii. Znam człowieka, który tam pojechał. Powiedziano mu, że będzie pracował dla organizacji humanitarnej, ale w rzeczywistości ci ludzie są używani jako mięso armatnie. Poświęca się ich w wojnie, wierząc, że to jest islam. Kobiety są używane jako prostytutki lub niewolnice, żeby rodziły dzieci.

W 2012 r, zamieściłam na Facebooku swoje zdjęcie bez hidżabu. Tego dnia Tariq Ramadan napisał do mnie: „Assalaam alajkum, siostro Henda. Jak się masz? To, co robisz, nie jest dobre”. Stwierdził, że przyciągam wzrok mężczyzn i że to nie jest dobre. Myślałam, że to nie może naprawdę być Tariq Ramadan. Przecież on nie wysyłałby mi takich słów. Odpisałam: “Tariq Ramadan nie miałby na to czasu. Podajesz się za niego”. Odpisał: „Naprawdę jestem Tariq Ramadan. Jeśli mi nie wierzysz, udowodnię ci to”. Zaproponował, żebyśmy przeszli na Skype. Zgodziłam się i włączył kamerę, i zobaczyłam przed sobą prawdziwego Tariqa Ramadana. Byłam zaszokowana. To było niewiarygodne. Nie spodziewałam się tego – Tariq Ramadan mówił do mnie, interesował się mną, pojawił się przede mną. Byłam zaszokowana. Wtedy powiedział, że może do mnie zadzwonić, jeśli chcę. Zapytał mnie o numer telefonu i zaproponował, że spotkamy się w kolejną sobotę.

Uważałam go za kogoś w rodzaju starszego brata lub imama. Miałam mnóstwo pytań o islam i chciałam go o to zapytać, a ponadto miałam szansę spotkać kogoś, kogo podziwiałam. Ufałam mu. Nie spodziewałam się, że zwróci się przeciwko mnie. Powiedział: ”Musisz  przyjść do mojego pokoju w hotelu, bo tutaj jest wielu ludzi, którzy mogą mnie rozpoznać. Lepiej, jeśli będziemy rozmawiać w pokoju, gdzie będzie spokojniej”. Ponieważ widziałam w nim brata i imama, ufałam mu całkowicie. Podziwiałam go i uważałam, że jest modelem muzułmańskiego mężczyzny. Kiedy tam przyszłam, poszedł umyć ręce. Potem podał mi rękę i pocałował na przywitanie. Nie spodziewałam się tego, ale przyznaję, że mu na to pozwoliłam. Wtedy nagle jego zachowanie zmieniło się. Stał się wobec mnie bardzo agresywny. Pchnął mnie na łóżko i zrobił to, co zrobił. Kiedy pchnął mnie na łóżko, powiedziałam “nie”. Powiedziałam, że te rzeczy mogą wymknąć się spod kontroli. To tylko wzmogło jego gniew i zrobił, co chciał. Był bardzo agresywny. Myślałam, że umrę tej nocy, bo dusił mnie i bił. Powiedział do mnie: „O to się prosisz, bo nie nosisz hidżabu”.

Źródło: https://www2.memri.org/polish

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook