Francja chce ratować swoich dżihadystów

number-of-french-jihadist-recruits-has-doubled-since-2013-1418837459
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Hans Rustad

Podczas gdy francuskie służby bezpieczeństwa z największym trudem usiłują zapobiec kolejnym atakom dżihadystów, minister sprawiedliwości Nicole Belloubet chce ich ratować przed szubienicą w krajach, które próbowali zniszczyć.

Niedawno „Wall Street Journal” ujawnił, że francuscy żołnierze służb specjalnych polują w Iraku na francuskich dżihadystów. Po ich zlokalizowaniu przekazują zadanie zlikwidowania ich swoim irackim kolegom. W ten sposób Francja chce tych ludzi wyeliminować, zanim zdążą wrócić do domu.

Teraz jednak okazuje się, że minister sprawiedliwości Nicole Belloubet ma zamiar interweniować, kiedy francuscy dżihadyści zostaną skazani na śmierć w Iraku albo w Syrii. Ten bezgraniczny humanitaryzm ma zatem obejmować również tych, którzy być może zechcą powrócić do domu, żeby zaplanować kolejną masakrę à la Bataclan.

Co najmniej kilka państw zachodnioeuropejskich ma podobne podejście: dżihadystom należy umożliwić powrót do społeczeństwa. „Oczywiście, że państwo francuskie będzie interweniować, jeśli w grę wchodzić będzie kara śmierci” – obwieściła minister sprawiedliwości przedstawicielom mediów. Na pytanie co konkretnie ma na myśli, Belloubet wyjaśniła, że będzie prowadzić negocjacje z państwami wydającymi taki wyrok w każdej sprawie osobno.

Niedawno sąd w Iraku wzbudził kontrowersje, skazując na śmierć przez powieszenie Niemkę marokańskiego pochodzenia, której udowodniono przynależność do ISIS.

Dziesiątki obywateli francuskich przebywają w więzieniach w Iraku i Syrii po wyparciu ISIS z zajmowanych przez tę organizację terytoriów. Jak zareaguje społeczeństwo francuskie, jeśli okaże się, że w wyniku interwencji ministra/ sprawiedliwości wróci do Francji ktoś, kto następnie zaplanuje i przeprowadzi krwawy atak?

Rol na podst. https://www.document.no

————————————–

Hans Rustad jest norweskim dziennikarzem, wydawcą i wykładowcą. Jest najbardziej znany jako założyciel i redaktor strony internetowej Document.no.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze