Zamieszki po śmierci chrześcijan

szenuda-III-patryjarcha-kosciola-koptyjskiego
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Na ulicach egipskego miasta Nag Hammadi doszło do zamieszek kilkanaście godzin po napaści na grupę wiernych koptyjskich wychodzących z kościoła po wigilijnym nabożeństwie. Siedmiu ludzi zginęło.
szenuda-III-patryjarcha-kosciola-koptyjskiego
Tuż przed północą w środę trzech mężczyzn otworzyło z samochodu ogień do Koptów opuszczających świątynię, zabijając siedmiu ludzi.

Według egipskiego MSW atak był odwetem za gwałtna 12-letniej muzułmance, którego w listopadzie 2009 r. w tym samym mieście dokonał chrześcijański mężczyzna. Kierujący napastnikami mężczyzna był muzułmaninem.

Biskup Kirollos z diecezji Nag Hammadi potwierdził w rozmowie z agencją Associated Press, że otrzymywał w związku z listopadowym incydentem pogróżki. Jak dodał, aby nie narażać wiernych na niebezpieczeństwo, skrócił wigilijne nabożeństwo o godzinę.

Nie oddadzą ciał

Kilka godzin po ataku koptowie – krewni zabitych w ataku – protestowali w szpitalu w Nag Hammadi, niszcząc ambulanse, a także przed kościołem, gdzie doszło do strzelaniny.

Policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć tłum. AP zauważa, że przekazanie rodzinom ciał zabitych w środowym ataku może się opóźnić z powodu obaw, że pogrzeb ofiar stanie się zarzewiem nowych zamieszek.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze