Zamach na chrześcijan w Pakistanie, 72 zabitych, ponad 300 rannych – uaktualnione

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Lahore, stolicy największego pakistańskiego stanu Pundżab, zamachowiec samobójca wysadził się w niedzielę w parku, gdzie z rodzinami zgromadzili się chrześcijanie, świętujący Wielkanoc. Ponad 70 osób, głównie kobiet i dzieci, jest zabitych, ponad 300 rannych. W zamachu użyto ok. 20 kg materiału wybuchowego i metalowe kulki z łożysk, żeby zranić więcej osób. Zaamachowiec wysadził się w pobliżu placu zabaw dla dzieci.

Organizacja islamistyczna  Jamaat-ul-Ahrar (odłam pakistańskich talibów) wzięła na siebie odpowiedzialność za zamach, twierdząc, że celem byli chrześcijanie. Ta sama organizacja w zeszłym roku przeprowadziła dwa zamachy na kościoły w Lahore, w których zginęło 15 osób.

Aresztowano kilkanaście osób, w tym czterech braci i wuja zamachowca.

W Pakistanie, w którym działa kilkanaście organizacji islamskich terrorystów, w zeszłym roku było ponad 2 tys. zamachów terrorystycznych.

W stolicy kraju Islamabadzie od wielu dni odbywają się demonstracje, żądające natychmiastowego wprowadzenia szariatu w Pakistanie. W niedzielnych zamieszkach wzięło udział ponad 20 tys. ludzi.(g)

Źródło: Fox Newsdawn.com, dailypakistan.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook