Wśród muzułmanów w Europie wzrasta antysemityzm

Brussels Muslim students antisemitism
| 15 komentarzy|
image_pdfimage_print

Połowa brukselskich studentów muzułmanów podziela antysemickie poglądy, jak podają badania opublikowane przez De Morgen. Wzrost antysemityzmu muzułmańskiej młodzieży martwi także niemieckich Żydów.

Antysemityzm wśród wykształconych

W piątek De Morgen opublikowało wyniki badania „Młodzież w Brukseli”, które wykazują, że połowa brukselskich studentów muzułmanów jest antysemitami. Socjolog Mark Elchardus z VUB ( Uniwersytet Brukselski) uważa, że to niepokojące rezultaty.Co gorsza, antyżydowskie uczucia nie mają nic wspólnego z niskim poziomem wykształcenia lub niekorzystną sytuacją społeczną, tak jak to ma miejsce wśród rasistów belgijskich, mówi Elchardus.Studentów poproszono o odpowiedź na pytania; czy zgadzają się z danymi stwierdzeniami. Średnio 10% rodowitych Belgów zgodziło się ze sformułowaniami o  antysemickim charakterze.

Niemieckie organizacje muzułmańskie bezczynne wobec antysemityzmu

W Niemczech nienawiść i uprzedzenia wobec Żydów rosną, w szczególności wśród młodych muzułmanów. Widoczne to jest na boiskach piłkarskich i placach zabaw. Dieter Graumann, przewodniczący Centralnej Rady Żydów, obwinia muzułmańskie organizacje, że nie robią wystarczająco dużo w sprawie rosnącego antysemityzmu w swoich społecznościach. Jego zdaniem przyjacielskie uśmiechy w telewizji to za mało.Jednocześnie Graumann wzywa Niemcy do większej tolerancji religijnej wobec mniejszości muzułmańskiej. W wywiadzie dla magazynu Christ & Welt powiedział, że błędne jest podejrzewanie wszystkich muzułmanów, jako że większość z nich w pokojowy sposób współżyje w Niemczech z wyznawcami innych religii. Niemcy powinni porzucić pomysł, że w centrum wsi zawsze powinien być kościół, może to być i meczet, uważa Graumann. Oczekuje on, że organizacje muzułmańskie  podejmą konkretne inicjatywy w celu zwalczania antysemityzmu wśród swojej młodzieży.(p)

AX

http://islamineurope.blogspot.com/2011/05/germany-jewish-leader-wants-more.html

http://www.langlophone.com/fullbn.php?id=762

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze