Włoscy muzułmanie bez dotacji

italy
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Włoski rząd nie uznał oficjalnie islamu w prawie podatkowym. Prawo to redystrybuuje 8% przychodów z podatków do grup religijnych. Za przeszkodę w dotacji uważa poligamię i łamanie praw człowieka sankcjonowane przez muzułmanów i ich religię.

COREIS, jedna z największych muzułmańskich grup odpowiedziała na tą decyzję: „Muszą rozpocząć się prace nad prawnym uznaniem tych umiarkowanych muzułmanów, którzy przez lata pokazali się jako rzetelni partnerzy w dyskusji wolni od fundamentalistycznej ideologii.”

italy

Ustawa proponuje rozszerzenie rządowego dofinansowania dla ugrupowań religijnych o hinduistów, buddystów, Grecki Kościół Prawosławny i Świadków Jehowy. Obecnie wsparcie otrzymuje jedynie Kościół Katolicki i inne religie chrześcijańskie. Decyzja zapadła tuż po wygłoszeniu przez przywódcę Libii Muammara Kadafiego opinii, że wszyscy europejczycy powinni przyjąć islam.

W wielu częściach Europy wraz ze wzrostem liczby imigrantów z krajów muzułmańskich, a w szczególności z Afryki, opinia publiczna zwraca się przeciwko islamowi. Sondaż organizacji Makno zlecony przez ministerstwo spraw wewnętrznych pokazuje, że ponad 55% Włochów uważa, że imigracja z krajów muzułmańskich jest bardziej problematyczna niż z chrześcijańskich.  Tylko 40% zgadza się na bezwarunkowe praktykowanie religii i budowanie meczetów przez muzułmanów.

AX na podst. Lifesitenews.com

http://www.lifesitenews.com

(ms)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze