Włochy wydalą imama za antysemityzm

imamwydal
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Marokański imam zostanie wydalony z Włoch. Znaleziono nagranie, na którym podżega w meczecie do przemocy wobec Żydów.

Imam Raoudi Aldelbar został sfilmowany w trakcie piątkowej mszy w meczecie niedaleko Wenecji. Jak donosi Middle East Media Research Institute (MEMRI) na nagraniu widoczne jest, jak wzywa do zabijania Żydów „jednego po drugim”. Organizacja opublikowała film na swojej stronie internetowej.

Minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano powiedział, że zarządził wydalenie Aldelbary z Włoch za „poważne zakłócanie porządku publicznego, zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i za dyskryminację na tle religijnym”.

imamwydalAldelbar, imam w miasteczku San Dona di Piave w północnych Włoszech, powiedział między  innymi: „O Allahu, przynieś im to, co nas uszczęśliwi. Policz ich jednego po drugim i zabij ich jednego po drugim.”

Alfano powiedział, że przemowa ta „jest nie do zaakceptowania” ponieważ „jej ton jest w oczywisty sposób antysemicki oraz zawiera ona wyraźne nawoływania do przemocy i nienawiści religijnej”. W kilku dzielnicach Rzymu pojawiły się w zeszłym miesiącu antysemickie grafitti, będące protestem przeciwko ofensywie Izraela w strefie Gazy.

Sy, na podst. : http://zeenews.india.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze