Władze wyłapują kobiety w dżinsach. Akcja trwa

dzinsy-zakazane
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Władze indonezyjskiej prowincji Aceh zainwestowały w 20 tys. spódnic w ramach kampanii przeciwko obcisłym dżinsom – podaje serwis lenta.ru. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy spódnice będą wydawane kobietom, które ubierają się niezgodnie z normami tradycyjnego islamu. Wyłapywanie kobiet w dżinsach na ulicach już się rozpoczęło.

dzinsy-zakazaneGubernator prowincji Zachodni Aceh stwierdził, że prawo oceny, czy kobieta ubiera się w sposób wyzywający, będzie należeć do islamskiej policji. W przypadku, gdy kobieta zostanie zatrzymana w dżinsach trzy razy z rzędu, może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Władze zakazały także sprzedaży dżinsów.

Według danych policji z czwartku, zatrzymano już 18 kobiet, które jeździły na motorowerach w dżinsach. Na komisariacie policji każdej z nich zakazane spodnie odebrano. W zamian otrzymały długą spódnicę. Wszystkie wprawdzie potem wypuszczono, ale wcześniej musiały odbyć rozmowę wychowawczą z muzułmańskimi duchownymi.

Więcej na: www.onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze