Wilders: Zburzę szkoły islamskie

| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Partia Geerta Wildersa PVV prowadzi już w drugim z kolei sondażu opinii publicznej. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że Geert Wilders może zostać nowym premierem Holandii po wyborach parlamentarnych, które odbędą się w następnym roku. Szwedzka telewizja na tą okazję przepytała Wildersa jakie podjąłby kroki, by rozwiązać problemy, o których mówi jego partia

Geert WildersSVT: Panie Wilders, sugerował pan wprowadzenie zakazu budowania nowych meczetów i szkół islamskich. Co się więc stanie, kiedy zdobędzie pan władzę? Czy całkowicie zatrzyma pan budowanie meczetów, a nawet je zburzy?

Wilders: Nie, zburzę islamskie szkoły ponieważ uważam, że są niebezpiecznymi, faszystowskimi instytucjami, gdzie młode dzieci dorastają w ideologii nienawiści, nietolerancji i przemocy. Widziałbym raczej tych młodych islamskich chłopców i dziewczynki w normalnych holenderskich szkołach. To jest najlepszy bilet do integracji z naszymi zachodnimi społeczeństwami. Nie burzyłbym żadnego meczetu, chyba że byłby radykalny, a niestety niektóre z nich są. Nawet holenderski minister spraw wewnętrznych powiedział kilka lat temu, że z 500 meczetów, które mamy w Holandii, 25 do 30 jest ekstremistycznych.

AX na podst. islamineruope.blogspot.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook