„Wilczyca” rzuca wyzwanie Erdoganowi

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Doświadczona polityk, nacjonalistka, Meral Aksener, zwana przez swoich zwolenników „wilczycą” utworzyła nową partię Partię Dobra, by rzucić wyzwanie prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi.

Aksener doprowadziła do rozłamu w swojej dotychczasowej Partii Nacjonalistycznego Ruchu MHP, by obniżyć także poparcie rządowi, którego koalicjantem jest MHP. Odeszła jeszcze w 2016 roku, kiedy MHP poparła zmianę ustroju państwa na prezydencki, który daje dużą władzę Erdoganowi. „Demokracja jest zagrożona”, powiedziała była minister spraw wewnętrznych Aksener mówiąc do setek zwolenników w Ankarze.

W roku 2019 roku ma nadzieję odebrać część głosów koalicji. Jednak ambicje „wilczycy” idą dalej i deklaruje chęć zostania prezydentem, bo jej zdaniem Erdogan niszczy struktury państwa, a „Turcja jest zmęczona, naród jest zmęczony”, polityką islamistów.

Partia zamierza uderzyć do elektoratu centrowego, zwłaszcza z dużych miast, który był przeciwny referendum zmieniającemu konstytucję. Obiecano też, że 30% miejsc na listach kandydatów otrzymają kobiety. (j)

źródło: Bloomberg

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook