Wieprzowina w muzułmańskich butach

no-pork
| 39 komentarzy|
image_pdfimage_print

Trzydziestoletni Jamie Knowlson porozwieszał kawałki wieprzowiny na balustradach na zewnątrz meczetu w Bristolu. Mężczyzna powkładał też szynkę do stojących na zewnątrz butów modlących się w środku muzułmanów.

Knowlson został złapany, poniważ jego czyn sfilmowała kamera monitorująca teren. Początkowo powiedział policji, że jego wyczyn był pijackim wybrykiem, ale później przyznał, że był całkowicie świadomy tego, jak bardzo może być obraźliwy dla muzułmanów. Przyznał się do nękania na tle rasowym i religijnym, za co groziło mu do dwóch lat więzienia. Knowlson wyszedł jednak z sądu w Bristolu na wolność, z wyrokiem sześciu miesięcy w zawieszeniu, ponieważ wrócił do meczetu i przeprosił za swoje działania.

Wydając wyrok sędzina Carol Hagen powiedziała: „Trudno sobie wyobrazić bardziej obraźliwe działanie. Było to nie tylko przywiązanie mięsa do poręczy, w mojej opinii był to także czyn rozmyślny i zuchwały, ponieważ członkowie meczetu byli w tym czasie w środku.” Islam naucza swoich wyznawców, by unikali mięsa wieprzowego, ponieważ czyni ich nieczystymi.

Knowlson, mieszkaniec Bristolu, upatrzył sobie za cel meczet Al-Baseera, który każdego tygodnia jest odwiedzany przez ponad dwa tysiące somalijskich muzułmanów. Na początku stycznia zakradł się do meczetu z pobliskiego schroniska dla bezdomnych. Monitoring video pokazuje go wracającego do schroniska, gdzie został skonfrontowany z opiekunem meczetu Abdi Djmaą.
David Hunter, prokurator z bristolskiego sądu podkreślił, że akt ten był wcześniej zaplanowany i był wymierzony w społeczność muzułmańską.

Obrońca oskarżonego Ian Halliday powiedział: „To był brutalny, nieprzemyślany pijacki wybryk. Oskarżony wrócił do meczetu i osobiście przeprosił pokrzywdzonych”.

Po ogłoszeniu wyroku Mubarak Mohamud, jeden z trzech imamów meczetu Al-Baseera, stwierdził, że ten czyn zaniepokoił muzułmańską społeczność. Powiedział także: „Nie było gniewu, ludzie byli raczej zaniepokojeni i zszokowani. Nie jemy wieprzowiny i nasza religia zabrania nam jedzenia tego mięsa, ponieważ czyni nas ono nieczystymi, gdy udajemy się na modlitwę”. „Nie nienawidzimy tego człowieka. Przypuszczamy, że po prostu nas nie zna”, dodał. (p)

Tłum. BL

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/religion/8559151/Ham-stuffed-in-shoes-of-muslim-worshippers.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook