Szwajcarzy próbują zakazać finansowania meczetów z zagranicy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niższa izba parlamentu szwajcarskiego przegłosowała zakaz finansowania meczetów z zagranicy, w tym z Arabii Saudyjskiej, a także zgodziła się na zmuszanie meczetów do używania miejscowych języków, zamiast arabskiego.

Legislacja przeszła niewielką większością głosów – 94 do 89. Jeśli prawo zaakceptuje Senat, poszczególne meczety będą musiały zadeklarować, jak są finansowane, a także prowadzić modły w jednym z języków urzędowych Szwajcarii – niemieckim, francuskim, włoskim lub romansz.

Nowa regulacja zainspirowana została przez podobne prawo przyjęte w Austrii w 2015 r., mające na celu promowanie „islamu europejskiego” oraz zahamowanie radykalizacji i obcych wpływów wśród muzułmanów w kraju.

Ustawie przeciwny jest rząd federalny, który uważa, że niesłusznie dyskryminuje ona muzułmanów, traktuje ich jako podejrzanych i napędza ekstremizm. Nakaz używania języków lokalnych rząd uznaje za naruszenie wolności słowa. W ubiegłym roku władze państwowe zdołały zablokować przegłosowany w parlamencie zakaz noszenia pełnej islamskiej zasłony twarzy.

W życie wszedł jedynie zakaz wznoszenia islamskich minaretów, zatwierdzony przez blisko 58% obywateli w referendum w 2009 roku.

PJ, na podst. www.nzz.ch

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook