Szwajcarzy próbują zakazać finansowania meczetów z zagranicy

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niższa izba parlamentu szwajcarskiego przegłosowała zakaz finansowania meczetów z zagranicy, w tym z Arabii Saudyjskiej, a także zgodziła się na zmuszanie meczetów do używania miejscowych języków, zamiast arabskiego.

Legislacja przeszła niewielką większością głosów – 94 do 89. Jeśli prawo zaakceptuje Senat, poszczególne meczety będą musiały zadeklarować, jak są finansowane, a także prowadzić modły w jednym z języków urzędowych Szwajcarii – niemieckim, francuskim, włoskim lub romansz.

Nowa regulacja zainspirowana została przez podobne prawo przyjęte w Austrii w 2015 r., mające na celu promowanie „islamu europejskiego” oraz zahamowanie radykalizacji i obcych wpływów wśród muzułmanów w kraju.

Ustawie przeciwny jest rząd federalny, który uważa, że niesłusznie dyskryminuje ona muzułmanów, traktuje ich jako podejrzanych i napędza ekstremizm. Nakaz używania języków lokalnych rząd uznaje za naruszenie wolności słowa. W ubiegłym roku władze państwowe zdołały zablokować przegłosowany w parlamencie zakaz noszenia pełnej islamskiej zasłony twarzy.

W życie wszedł jedynie zakaz wznoszenia islamskich minaretów, zatwierdzony przez blisko 58% obywateli w referendum w 2009 roku.

PJ, na podst. www.nzz.ch

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze