Wielka Brytania: Bractwo nam nie przeszkadza

Muslim Brotherhood
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd brytyjski potwierdza, że członkowie oraz organizacje związane z Bractwem Muzułmańskim mogą „swobodnie działać” na terytorium Wielkiej Brytanii „pod warunkiem, że nie będą łamać prawa i przepisów imigracyjnych tego kraju”.

Rząd brytyjski wyraził przekonanie, że członkostwo czy powiązanie z Bractwem Muzułmańskim nie są dowodami na ekstremizm, dodając, że działacze Bractwa mogą swobodnie działać w Wielkiej Brytanii jeśli będą respektować jej prawa.

Liderzy i aktywni członkowie Bractwa, którzy zbiegli do Wielkiej Brytanii po obaleniu islamskiego prezydenta Morsiego, nadal publicznie sprzeciwiają się wspieranemu przez wojsko rządowi Egiptu.

Wielka Brytania pozwala członkom wszystkich organizacji politycznych działać swobodnie, jeśli nie łamią jej prawa i przepisów imigracyjnych, poinformowało brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Muslim BrotherhoodCzłonkowie Bractwa Muzułmańskiego podlegają tym samym, co inni przepisom dotyczącym imigracji, dodał urzędnik ministerstwa.

Londyn odrzucił fakt uznania Bractwa Muzułmańskiego przez rząd Egiptu za organizację terrorystyczną, podkreślając, że ugrupowanie jest legalne w Wielkiej Brytanii.

Oburzeni z tego powodu egipscy politycy i osobistości medialne oskarżyli rząd Wielkiej Brytanii o wspieranie terroryzmu i ekstremizmu.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych potwierdza jednak, że ani członkostwa w Bractwie Muzułmańskim, ani powiązań z nim nie uważa się w Wielkiej Brytanii za dowód ekstremizmu czy związków z działalnością ekstremistyczną, zapewniając, że kraj ten traktuje jakąkolwiek działalność ekstremistyczną bardzo poważnie.

Rzecznik dodał też, że działania nielegalne i ekstremistyczne będą śledzone, a ci, których obecność w kraju nie jest mile widziana, zostaną wydaleni.

Podkreślając, że nie wspiera żadnej określonej partii politycznej w Egipcie, rząd Wielkiej Brytanii oznajmił, że popiera system polityczny, który obejmuje i reprezentuje wszystkie grupy społeczne, łącznie z Bractwem Muzułmańskim, jako najlepszy dla długofalowej stabilności i bezpieczeństwa w Egipcie.

Tłumaczenie: ND

Źródło: http://english.ahram.org.eg/NewsContent/1/64/93508/Egypt/Politics-/Membership-or-link-to-Muslim-Brotherhood-not-proof.aspx

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze