Weteran z Iraku: Bractwo Muzułmańskie to terroryści

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Katar został ostro skrytykowany w Wielkiej Brytanii za wspieranie Bractwa Muzułmańskiego.

Pułkownik Tim Collins, który walczył w drugiej wojnie w Iraku, w przemówieniu wygłoszonym w  Westminsterze powiedział, że MB stanowi duży problem i w Wielkiej Brytanii należy poświęcić mu więcej uwagi. Dla tego weterana brytyjskiej armii i eksperta ds. organizacji paramilitarnych BM to nic innego, jak „organizacja terrorystyczna”.

„Bractwo Muzułmańskie było i jest problemem w Wielkiej Brytanii – problemem, z którym musimy się zmierzyć. To sprawdzian naszych reakcji na terroryzm”, powiedział pułkownik saudyjskiemu dziennikowi „Arab News”.

„Trzeba uczciwie przyznać, że w Turcji Bractwo nie jest aktywnie promowane, a zrozumiałbym, gdyby było, biorąc pod uwagę specyfikę tureckiej polityki. Katar wciąż aktywnie finansuje BM. Nie wiem, co oni sobie wyobrażają. (…) Jesteśmy sojusznikiem Kataru i w trudnych czasach go wspieraliśmy. Kiedy kraj ten był odizolowany w Zatoce Perskiej, wspieraliśmy go. Teraz musimy ich przekonać, żeby pokazali swoją przyjaźń i braterstwo i zaprzestali takich działań. Cztery lata temu brytyjski rząd zlecił dochodzenie na temat badanie Bractwa Muzułmańskiego. Wyniki pracy Komisji Jenkinsa mówiły jasno, że z pozoru tylko organizacja ta stosuje pokojowe środki do promocji swoich ideałów. W rzeczywistości nie zawaha się przed użyciem przemocy i terroru, by osiągnąć długofalowe cele. (…) Uważam ją za organizację terrorystyczną. Bractwo próbowało ośmieszyć i skompromitować Contest (brytyjską strategię antyterrorystyczną), której celem jest konfrontacja z radykalnym islamem. Musimy wspólnie pracować nad ograniczeniem wpływów BM, ale trzeba działać ostrożnie, żeby nie siać zamętu. Trzeba się z tym zmierzyć bez obrażania, izolowania i alienowania naszej muzułmańskiej społeczności” – powiedział pułkownik Collins.

Borsuk na podst. http://www.arabnews.com/node/1221546/world

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook