We Francji zakażą noszenia burki?

muzulamnki-we-francji
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rządząca we Francji Unia na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) planuje przedłożyć w styczniu w parlamencie projekt ustawy zakazującej całkowitego zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej, co oznacza w rzeczywistości plan zakazu noszenia muzułmańskiej burki we wszystkich miejscach publicznych.
muzulamnki-we-francji
Do projektu ustawy o całkowitym zakazie noszenia burek zostanie dołączona rezolucja dotycząca poszanowania praw kobiet – zapowiedział na konferencji prasowej Jean-Francois Cope, szef klubu parlamentarnego UMP, ugrupowania prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego.

Propozycje zostaną przedłożone w Zgromadzeniu Narodowym (izbie niższej francuskiego parlamentu) w pierwszej połowie stycznia, zanim komisja parlamentarna, badająca kwestię noszenia burek we Francji, opublikuje swoje wnioski – dodał Cope.

Jak pisze agencja AFP, ze względów prawnych i aby uniknąć zarzutów o dyskryminację, projekt ustawy nie mówi wyłącznie o zakazie noszenia chusty integralnej (jak nazywa się burkę) w przestrzeni publicznej, ale zakaz ten de facto w ustawie się zawiera.

Sarkozy: burka nie będzie mile widziana na terenie Republiki Francuskiej

Gorąca dyskusja, czy zakazywać noszenia burki zakrywającej kobiety od stóp do głów, ożyła w połowie roku za sprawą Sarkozy’ego, który oświadczył, że burka nie będzie mile widziana na terenie Republiki Francuskiej. Jak powiedział wówczas prezydent, burka nie jest oznaką religijności, ale oznaką podległości kobiet.

Więcej na: gazetaprawa.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook