Rząd Holandii uchwalił całkowity zakaz noszenia burek

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd Holandii uchwalił w piątek całkowity zakaz noszenia muzułmańskich burek i innych okryć zasłaniających całą twarz. Uznał je za „sprzeczne z charakterem miejsc publicznych” – podano w komunikacie. Decyzja musi jeszcze uzyskać aprobatę obu izb parlamentu.

Koalicyjny rząd liberałów i chrześcijańskich demokratów może liczyć na poparcie antymuzułmańskiej i antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności (PVV). Te trzy stronnictwa mają większość w Izbie Drugiej (niższej), ale nie w Izbie Pierwszej (wyższej) parlamentu.

„Burka utrudnia komunikację publiczną i przeczy zasadzie równości kobiet i mężczyzn” – stwierdza rządowy komunikat. Chociaż zakrywanie twarzy często uzasadnia się motywami religijnymi, „praktyka pokazuje, że tego typu odzież nie jest związana z islamem, ale z tradycjami regionalnymi i kulturowymi” – wyjaśnia.

Według rządu nawet jeśli zakaz uznany zostanie za ograniczenie wolności religijnej, jego wprowadzenie uzasadnia konieczność ochrony „charakteru i dobrych obyczajów życia publicznego w Holandii”.
Noszenie burek ma być zabronione w miejscach publicznych, ogólnodostępnych budynkach, placówkach oświatowych, szpitalach i środkach transportu publicznego. Jako karę za złamanie zakazu przewidziano grzywnę.

Więcej na:  onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook