„Walczę o Francuzów opuszczonych przez władze”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Romain Espino, rzecznik ruchu Génération Identitaire, padł ofiarą kampanii cyberprzemocy w następstwie akcji „Stop Migrants Alpes”,  na przejściu granicznym Col de l’Echelle we Francji.

Z kilku anonimowych kont na Twitterze rozesłano adres i numer jego pracodawcy, chcąc doprowadzić do zwolnienia aktywisty. Portal Lincorrect zamieścił wywiad z Espino.

Czy po ataku żałuje pan, że pokazał twarz w trakcie akcji w Alpach, czy wciąż zamierza pan w pełni angażować się w działalność?

Niczego nie żałuję. Działam od ośmiu lat, nigdy się nie ukrywałem i często pokazywałem twarz w mediach, zwłaszcza od kiedy oficjalnie pełnię funkcję rzecznika ruchu. Génération Identitaire proponuje rozwiązania kluczowych kwestii niepokojących Francuzów: bezpieczeństwa, tożsamości i imigracji. Dlaczego miałbym się ukrywać ? Kto lepiej niż młodzież mógłby wyrazić zdanie Europejczyków ? Jestem zdeterminowany pomimo wszystkich ataków ze strony schowanych za pseudonimami na Twitterze naszych przeciwników, wspierających nielegalną imigrację, brutalnych organizacji wspierających migrantów. Walczę o moich bliskich, o tych, którzy przychodzą na organizowane przez nas wydarzenia, o Francuzów kochających kraj, w którym się urodzili, będących zakładnikami mniejszościowych stowarzyszeń działających poza prawem, o Francuzów opuszczonych przez władze publiczne. Zarówno ataki wrogów Europy, jak i wsparcie i podziękowania ze strony Francuzów i Europejczyków zwiększają moją determinację.

Członkowie Génération Identitaire w rozmowie z imigrantem
Członkowie Génération Identitaire w rozmowie z imigrantem

Czy pana zdaniem ta kampania wynika z natury pańskich przekonań? Czy osoba o skrajnie lewicowych poglądach lub praktykująca religijny prozelityzm mogłaby być traktowana w ten sam sposób?

Z powodu walki o tożsamość i bycia patriotą bez wątpienia można paść ofiarą ataków. Ataki przychodzą ze strony widocznej, wzburzonej i zjadliwej mniejszości, ale jednak mniejszości. Z pewnością nośnikiem jej poglądów jest klimat konformizmu intelektualnego, obecnego w mediach prezentujących zawężone intelektualnie poglądy, do tego dochodzą przywódcy, którym całkowicie brak odwagi politycznej. W takich warunkach jednostki broniące tradycyjnych wartości są znacznie częściej atakowane niż ci, którzy sprzeciwiają się tradycji i tożsamości. Jednak to, co ma znaczenie, to pragmatyzm, znajomość realiów i tego, czego chcą Francuzi i Europejczycy. Chcą oni żyć w pokoju we własnym kraju.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Czy otrzymał pan duże wsparcie? Na przykład od osób, od których się pan tego nie spodziewał?

Owszem, otrzymałem liczne wsparcie, również nieoczekiwane wsparcie od osób, które nie zgadzają się ze mną na głębokim poziomie, ale uważają, że taka forma ataków na życie prywatne jest niedopuszczalna. Wyrazy wsparcia płynęły również ze strony polityków i innych sympatyków na portalach społecznościowych, telefonicznie i smsami. Stanęli za mną moi przyjaciele z Génération Identitaire, z którymi na co dzień bronimy wartości i sposobu życia, na których zbudowane są Francja i Europa. Przede wszystkim jednak wspierali mnie ludzie, którzy padli ofiarą masowej imigracji.
3
Skąd pochodzą pogróżki ? Czy udało się panu zidentyfikować jednostki lub grupę stanowiące ich źródło?

Pogróżki wysyłają tchórze ukrywający się za swoimi komputerami i dokonujący anonimowych ataków. Choć nie wiadomo dokładnie, kim są, nie ma wątpliwości, że frakcje skrajnej lewicy z braku poważnych argumentów bardzo aktywnie dokonują ataków personalnych.

Czy w przyszłości będzie pan dalej pracował dla Génération Identitaire?

Wszystkie wspomniane wydarzenia umacniają moje zaangażowanie. Jeśli my, młodzież, nie podejmiemy tematu, kto zrobi to za nas? Dzięki całemu zajściu uzyskałem poważną platformę medialną, dzięki której mogłem zaprezentować przekaz Génération Identitaire i mam nadzieję, że uda się z tego jeszcze skorzystać. Obym w przyszłości miał jeszcze więcej czasu na obronę Europy.

Bohun, na podst. https://lincorrect.org

———————————

Identytaryści, Generation Identitaire – antyimigrancki i nacjonalistyczny ruch wywodzący się z młodzieżówki ruchu francuskiej Nowej Prawicy, znajdujący się pod wpływem m.in. kremlowskiego ideologa Alexandra Dugina i amerykańskiego suprematysty Richarda Spencera

Redakcja Euroislamu nie utożsamia się z poglądami zawartymi w publikowanym artykule.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook