Identytaryści chcą bronić Europy przed imigracją

DbTewb3XcAAohk8-800x445
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Około stu aktywistów ruchu Génération Identitaire próbowało w sobotę zablokować francuskie przejście graniczne w Alpach, używane przez imigrantów.

Działacze tożsamościowej organizacji chcieli „upewnić się, że ​​żaden nielegalny imigrant nie wróci do Francji”.

Członkowie GI brnęli przez śnieg aż do Col de l’Echelle w pobliżu granicy z Włochami, gdzie planowali spędzić noc. Przejście to jest „strategicznym punktem przejścia dla nielegalnych imigrantów” z Włoch, powiedział rzecznik GI Romain Espino, krytykując to, co nazwał „brakiem odwagi władz publicznych”. „Z odrobiną chęci możemy kontrolować imigrację i granice” – dodał.

Grupa – głównie Francuzi, ale także Włosi, Węgrzy, Duńczycy, Austriacy, Anglicy i Niemcy – planuje stworzyć „symboliczną granicę” za pomocą plastikowych drucianych siatek. Espino powiedział, że działacze chcą „wyjaśnić potencjalnym migrantom, że jest nieludzkie, aby ci ludzie przepływający Morze Śródziemne lub pokryte śniegiem Alpy wierzyli, że te trasy nie są ryzykowne”. „Nie znajdą tutaj El Dorado, to niemoralne, a ci, którzy za to płacą, są Francuzami” – stwierdził.

Banner tożsamościowców w Alpach (foto: Riposte Laique)
Banner tożsamościowców w Alpach (foto: Riposte Laique)

W ubiegłym roku we francuskich Alpach odnotowano gwałtowny wzrost liczby przybywających młodych ludzi, głównie z Gwinei i Wybrzeża Kości Słoniowej. Według władz, 1900 nielegalnych imigrantów zostało odesłanych do Włoch w 2017 r, w  porównaniu do 315 w roku poprzednim.

Migracja pozostaje dużym problemem na granicy francusko-włoskiej, powiedział minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb w piątek wieczorem, nawiązując do liczby około 50 000 osób, którym odmówiono wjazdu w 2017 roku. „Zdecydowaliśmy się wznowić kontrole graniczne na sześć miesięcy” – powiedział minister ustawodawcom podczas debaty o ustawie o imigracji i azylu, która została nazwana „nieludzką” przez lewicę, ale zaledwie „małym prawem” przez prawą stronę sceny politycznej.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Według naszych (Euroislamu) informacji, część przepisów już została zatwierdzona przez parlament, a pozostałe miały być głosowane dzisiaj (22.04).

PJ, na podst. http://www.france24.com/en/20180421-farright-activists-generation-identityblock-alps-pass-used-migrants-col-Echelle

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook