Wahabici sprzeniewierzają się islamowi

Ajatollah Golpaygani
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Irański przywódca religijny, Wielki Ajatollah Lotfollah Safi Golpaygani, oskarżył wahabitów o błędne przedstawianie islamu jako religii walczącej.

Ajatollah Golpaygani

 

 

 

 

 

Ajatollah Golpaygani przestrzegł przed tymi, którzy błędnie interpretują islam jako religię przemocy i stwierdził, że jest to kwestia ważna dla całego świata muzułmańskiego. Odnosząc się do pełnych przemocy działań wahabitów w różnych krajach, powiedział: „Wahabici swoimi działaniami, jakie miały miejsce w Pakistanie, Afganistanie, Iraku, a ostatnio w Bahrainie i w Syrii, przedstawiają błędny obraz islamu na świecie. Z tego powodu w niektórych krajach muzułmanie boją się być posądzanymi o terroryzm jeśli tylko ujawnią, że wyznają islam”.

Przestrzegając przed brakiem bezpieczeństwa, który może się nasilić jeśli wahabici będą kontynuować zbrodnicze działania, dodał: „Ci, którzy propagują islam jako religię terroru i przemocy, w rzeczywistości sprzeniewierzają się wszystkim religiom. (…) [Wahabici] „To przerażeni ludzie, którzy byli i są w opozycji do wszelkich przejawów cywilizacji. (..) Ich przodkami byli ci, którzy oskarżali o pogaństwo ludzi uważających, że ziemia porusza się wokół słońca”.

Ajatollah dodał na koniec: „Pomoc i wsparcie finansowe z różnych źródeł pomagają im przetrwać, więc kontynuują sprzeniewierzenie się islamowi. Dlatego przeciwstawianie się temu ogromnemu zagrożeniu po to, by wprowadzić prawdziwy islam, jest wielką zasługą dla islamu”.

Oprac. Jagoda Gwizd
Źródło: http://abna.ir/data.asp?lang=3&Id=321641

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook