W Moskwie nie będzie proislamskiej demonstracji

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Władze Moskwy planują odrzucić petycję działaczy muzułmańskich, którzy chcą zorganizować demonstrację „przeciwko islamofobii i Kaukazofobii” na placu Maneż.

Zgodnie z informacjami Interfaxu, kierownik regionalnego wydziału bezpieczeństwa Aleksiej Mauorow powiedział, że miejsce to „nie jest przystosowane do zebrań masowych”. Dodał także, że oficjalne oświadczenie zostanie wydane później. Dziennik „Moskowskij Komsomolec” poinformował, że organizatorzy zgromadzenia podali w złożonej w magistracie petycji, że spodziewają się udziału miliona osób.

Muzułmanie w meczecie w Bułgar, w Tatarstanie
Muzułmanie w meczecie w Bułgar, w Tatarstanie

Odmowę zgody na demonstrację poprzedziła informacja, że jeden z jej organizatorów – dagestański działacz, Muhammad Magomedow – został niedawno oskarżony o „działalność w grupie eksternistycznej” i zabroniono mu opuszczania kraju. Grozi mu kara dwóch lat więzienia.

Magomedow jest członkiem Dagestańskiej Unii Sprawiedliwości, założonej, jak podaje gazeta „Kawkazskij Uzel”, by „bronić w republice praw muzułmanów”.

Inny region, Tatarstan, został pierwszą republiką rosyjską, która obchodzi święto Mawlid al-Nabi, urodziny proroka Mahometa. Uroczystości odbyły się w miejscowości Bułgar, stolicy starożytnego kraju Bułgaria Wołżańsko-Kamska, który przyjął islam w 922 roku.

Tłumaczenie: JK  Źródło: http://www.themoscowtimes.com

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook