W islamie nie ma miejsca na demokrację

tehreek-nifaz-e-shariat-e-mohammadi2
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Maulana Sufi Mohammed, przywódca Tehreek-e-Nafaz-e-Shariat-e-Mohammadi zapowiada, że w niedzielę w mieście Mingora, w Dolinie Swat w Pakistanie odbędzie się wiec poparcia dla szariatu.

tehreek-nifaz-e-shariat-e-mohammadi2Tehreek Nifaz-e-Shariat e-Mohammadi to organizacja bojówkarzy, walczących o wprowadzenie szariatu w Pakistanie, odpowiedzialna również za wysadzenie w 2007 roku buddyjskich posągów z VII wieku. Starania o wprowadzenie szariatu bojówkarze rozpoczęli w 1994 roku i wygląda na to, że niebawem dopną swego celu, pomimo, że prezydent Musharraf zdelegalizował organizację w 2002 roku.

Według Maulana Sufi Mohammeda system demokratyczny jest sprzeczny z islamem, a Pakistan powinien dostosować go do wymogów prawa szariatu. “W islamie nie ma miejsca na demokrację”, powiedział.

Przywódca TNSM zażądał również obalenia świeckich sądów w regionie Malakand i ustanowienia islamskich sądów religijnych Darul Qaza. Od 23 kwietnia decyzje wydawane w sprawach cywilnych i kryminalnych mają być zgodne z szariatem.

JB na podstawie Dawn.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze