„W Danii spotykamy się twarzą w twarz”

Foto: www.svt.se
Foto: www.svt.se
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Duńskie Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada, że rząd zamierza wprowadzić zakaz noszenia całkowitych islamskich zasłon typu burka i będzie miał prawo nałożyć grzywnę na osoby naruszające zakaz.

Ministerstw uzasadniło ten zakaz: „W Danii spotkamy się prawidłowo – twarzą w twarz”, dodając, że bycie członkiem duńskiego społeczeństwa wymaga, żeby inni ludzie mogli zobaczyć twarz danej osoby i potwierdzić jej tożsamość.

W przypadku wejścia w życie zakazu, który obejmie również kominiarki, osoby naruszające przepisy, otrzymają karę w wysokości 1000 koron, która może wzrosnąć nawet do równowartości 4200 zł dla recydywistów. Wcześniej mówiło się również o trzymiesięcznym areszcie, jednak taka możliwość nie została uwzględniona w obecnej propozycji.

W przeciwieństwie do austriackiego zakazu noszenia burki, który zakazuje stosowania wszystkich nakryć twarzy, w tym kostiumów na Halloween, duński zakaz będzie miał ograniczoną liczbę wyjątków. Będzie można zasłonić się szalikiem, aby chronić twarz przed zimnem, jak również będzie można nosić kostiumy czy przebrania, które zasłaniają twarz.

Dania pójdzie w ślady kilku innych krajów europejskich, które również całkowicie lub częściowo zakazały noszenia burki w przestrzeni publicznej, w tym Francji, Holandii, Bułgarii, Belgii, Niemiec i części Szwajcarii. W wyniku wprowadzenia zakazu noszenia burki w Austrii, wielu muzułmanów opuściło kraj. W innych przypadkach muzułmanie wdawali się w kłótnie z osobami, które przypominały im o nielegalności burki.

Wśród przeciwników zakazu burki znalazł się algierski milioner Rachid Nekkaz, który obiecał zapłacić grzywnę każdej kobiety noszącej burkę w krajach, w których jest ona zabroniona. Niedawno Nekkaz udał się do Wiednia, gdzie naruszył austriacką wersję zakazu, nosząc „halloweenową” maskę, która zasłaniała mu twarz. W efekcie został aresztowany.

Wcześniej w tym miesiącu Nekkaz ponownie odwiedził miasto, próbując spłacić dziesięć osobnych grzywien. Uderzył też austriackiego kanclerza Sebastiana Kurza, który jako pierwszy wprowadził przepisy zakazujące noszenia burki.

Oprac.GB, na podst. https://www.svt.se/nyheter/utrikes/danska-regeringen-vill-forbjuda-burka

https://www.welt.de/politik/ausland/article164642964/Oesterreich-stellt-Tragen-von-Burka-und-Nikab-unter-Strafe.html

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze