W Asturii już nie będzie Bożego Narodzenia

Oviedo w Asturii, w czasie Bożego Narodzenia
| 43 komentarzy|
image_pdfimage_print

Uczniowie z regionu Asturia w Hiszpanii nie będą mogli dłużej nazywać świąt „Bożego Narodzenia” tą nazwą. Nowe prawo zabrania używania w klasie terminów religijnych w odniesieniu do świąt grudniowych i wakacyjnych.

Oviedo w Asturii, w czasie Bożego Narodzenia
Oviedo w Asturii, w czasie Bożego Narodzenia

Nauczyciele i uczniowie w szkołach Asturii będą teraz musieli o Bożym Narodzeniu mówić „święto zimowe” a o Wielkanocy „święto drugiego semestru”.

Socjalistyczny rząd tego regionu zdecydował się na wprowadzenie nowej terminologii dążąc do ograniczenia odniesień do religii w przyszłym roku szkolnym. Dziennik „El Mundo” doniósł, ze minister edukacji Asturii dostarczył niewielu wyjaśnień dotyczących tych świeckich przepisów. Lokalni nauczyciele religii oraz instytucje takie jak Katolicka Konfederacja Ojców (CONCAPA) lekceważą nowe prawo nazywając  je „głupotą”, ale również „atakiem”.

Konserwatywne stowarzyszenie Hazte Oir oznajmiło na łamach lokalnej gazety, że może to „ośmieszyć społeczeństwo asturiańskie”. Jednak Hiszpańska Komisja Pracownicza oraz Stowarzyszenie Nauczycieli w Asturii poparły projekt, sugerując, że szkolny kalendarz powinien wziąć pod uwagę przekonania religijne każdego ucznia, niezależnie od tego, jakie one są.

Tłumaczenie: ND
Źródło: www.thelocal.es

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook