USA i Turcja tworzą fundusz do walki z ekstremizmem

Hilary Clinton i Ahmet Davutoğlu zadowoleni z roboty
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Daniel Pipes

Wygląda to jak parodia, ale w rzeczywistości jest to zupełnie poważny tytuł artykułu w „The New York Times” autorstwa Erica Schmitta.

Oto kilka szczegółów: John Kerry i Ahmet Davutoğlu ogłosili dziś na spotkaniu światowego forum antyterrorystycznego utworzenie wartego 200 milionów dolarów funduszu [trwającego dziesięć lat], którego celem będzie walka z brutalnym ekstremizmem poprzez podważenie możliwości ideologicznych i rekrutacyjnych dżihadystów w miejscach takich jak Somalia, Jemen czy Pakistan […]

Nowy fundusz, formalnie nazywany Światowym Funduszem dla Zaangażowania Społeczności i Oporu, po raz pierwszy połączy finansowanie ze strony zarówno rządu jak i organizacji pozarządowych by rozpoznać godne zaufania organizacje na szczeblu lokalnym; rozwijać, monitorować i oceniać programy; przekazywać fundusze na rzecz lokalnych projektów, które skupiają się na grupach i osobach szczególnie podatnych na wpływy organizacji terrorystycznych. Przedstawiciele rządu ogłosili, że fundusz rozpocznie działalność w połowie 2014 roku […].

Granty udzielone przez fundusz pozwolą na szkolenia młodzieży podatnej na rekrutację przez organizacje terrorystyczne; nowe programy szkolne będą uczyć tolerancji i rozwiązywania problemów; strony internetowe i społecznościowe będą edukować młodzież o niebezpieczeństwach ze strony pełnych przemocy ideologii ekstremistycznych.

Tak oto Waszyngton razem z rządem Turcji, prawdopodobnie najbardziej konsekwentną organizacją islamistyczną na świecie zaraz po Islamskiej Republice Iranu, będzie walczył z radykalizacją muzułmańskiej młodzieży. Innymi słowy, pieniądze amerykańskich podatników mają pomagać przedstawicielom niestosującej przemocy ideologii ekstremistycznej uczyć młodzież o „niebezpieczeństwach ze strony pełnych przemocy ideologii ekstremistycznych”.

Co gorsza:

  • Światowe Forum Antyterrorystyczne zostało otwarte w Stambule przez Hilary Clinton i Davutoğlu w czerwcu 2012 roku; liczyło sobie 30 członków, lecz wśród nich zabrakło Izraela. (Departament Stanu twierdził oczywiście, że to wszystko na korzyść państwa żydowskiego)
  • Recep Tayyip Erdogan, premier Turcji, unikał w ostatnich dniach potępienia ataku w Nairobi, w którym zginęło 67 cywilów i żołnierzy
  • Jego rząd popiera bojowników Al-Kaidy walczących w Syrii
  • Warto zauważyć eufemistyczną nazwę tej organizacji, nazwano ją Światowym Funduszem dla Zaangażowania Społeczności i Oporu. Jak powiadam, nie da się pokonać wroga, jeśli obawia się nawet wymienić jego imię.

Wszystko to jest niezwykle inteligentne. Dokładanie tego spodziewałem się po geniuszach z administracji Obamy.

Tłumaczenie Mateusz J. Fafiński

Źródło: http://pl.danielpipes.org/blog/2013/09/usa-turcja-fundusz-walki-ekstremizmem

Hilary Clinton i Ahmet Davutoğlu zadowoleni z roboty
Hilary Clinton i Ahmet Davutoğlu zadowoleni z roboty

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze