Uniwersytet Kairski zakazuje zakrywania twarzy

image001
Demonstracja pracownic szpitala uniwersyteckiego podczas Arabskiej Wiosny (2011)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nowe zarządzenie zakazuje lekarkom, pielęgniarkom i personelowi technicznemu zasłaniania twarzy we wszystkich szpitalach i klinikach uczelni finansowanej przez państwo.

Tłumacząc swoją decyzję, rektor Uniwersytetu Kairskiego Gaber Nassar powołuje się na „ochronę praw pacjentów oraz najlepsze interesy pracowników”.  Pół roku temu Nasser wydał już podobne zarządzenie zakazujące pracownicom uniwersyteckim zakrywania podczas zajęć twarzy za pomocą nikabu. Bronił wtedy swojej decyzji mówiąc, że zakaz dotyczy zaledwie 10 osób wśród 22 000 pracowników na 24 wydziałach.

Uniwersytet otrzymał raporty od dziekanów niektórych wydziałów opisujące problemy w komunikacji między studentami i wykładowczyniami noszącymi nikab, w szczególności na zajęciach językowych. „Zakaz ten ma na celu poprawę jakości komunikacji i edukacji” – mówił rektor. Na posiedzeniu sądu w styczniu stwierdzono, że Nasser miał prawo podjąć taką decyzję. Sprawę wniosło 100 pracownic naukowych noszących na co dzień zasłony twarzy.

aQ na podst. http://english.ahram.org.eg/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze