Umiarkowani muzułmanie bronią włoskiej posłanki przed Al-Kaidą

Souad Sbai - włoska parlamentarzystka marokańskiego pochodzenia
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Włoska parlamentarzystka i muzułmańska aktywistka praw kobiet Souad Sbai otrzymała wsparcie setek umiarkowanych marokańskich imigrantów i muzułmańskich ugrupowań.

Udzielono jej tego wsparcia w związku z pogróżkami, jakie otrzymała w internetowym filmie wideo, przypuszczalnie od zwolennika Al-Kaidy we Włoszech.

Souad Sbai - włoska parlamentarzystka marokańskiego pochodzenia
Souad Sbai - włoska parlamentarzystka marokańskiego pochodzenia

W ostatnich miesiącach widzieliśmy wybuch agresywnego, ekstremistycznego i terrorystycznego islamu, który jest szczególnie niebezpieczny, głosi oświadczenie podpisane przez licznych imigrantów i stowarzyszenia islamskie. Uderzenie w posłankę Partii Wolności jest równoznaczne z uderzeniem w nas wszystkich. Dlatego dzisiaj chcemy wyrazić naszą solidarność i oznajmić, że wszyscy jesteśmy Souad Sbai – czytamy dalej.

W czerwcu Souad Sbai, należąca do rządzącej konserwatywnej partii Ludzie Wolności, udała się do sądu, żeby bronić się przed fatwą ogłaszającą wobec niej wyrok śmierci.

Intencja prześladowania, zniesławiania czy grożenia Souad Sbai stanowi oczywisty atak przeciwko nam wszystkim, umiarkowanym muzułmanom, którzy przez lata pracowali nad zapewnieniem kultury dialogu, podsumowuje oświadczenie.

JW na podst. AKI

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze