UE: Europa potrzebuje muzułmańskich miejsc pielgrzymkowych

eu islam
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Antonio Tajani wyszedł z pomysłem utworzenia na terenie Europy miejsc, do których mogliby pielgrzymować muzułmanie z Tunezji oraz innych islamskich rejonów świata.

Tajani wypowiedział tę opinię podczas konferencji prasowej towarzyszącej spotkaniu FEMIP (Facility for Euro-Mediterranean Investment and Partnership) w tunezyjskim Gammarth. Jego zdaniem istnienie takich miejsc napędzi europejską turystykę, ale przede wszystkim podkreśli ważną rolę, jaką islam odegrał w historii Europy. Wiceprzewodniczący KE odnosił się tu przede wszystkim do hiszpańskiej Andaluzji, południowej Francji oraz Sycylii, które w przeszłości przez jakiś czas znajdowały się pod panowaniem arabskim. Podkreślił, że tak jak chrześcijańskie miejsca pielgrzymkowe, ich islamskie odpowiedniki przybliżyłyby Europejczykom muzułmańską kulturę i muzułmańską część historii ich kontynentu.

W czasie konferencji zachęcał do wspierania rozwoju stosunków ekonomicznych między Europą, a państwami Afryki Północnej. Mówił także o ważnych inwestycjach zrealizowanych przez UE od początku Arabskiej Wiosny, m.in. o 80 milionach euro, za które finansowano tamtejsze uniwersytety oraz wymiany studenckie z uczelniami europejskimi.(es)

Weronika Semczuk

Źródła: http://www.bivouac-id.com/billets/videole-vice-president-de-la-commission-europeenne-voudrait-instaurer-des-lieux-de-pelerinage-musulmans-en-europe/
http://www.tunisia-live.net/2012/03/09/eu-executive-calls-for-promotion-of-muslim-tourism-in-europe/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze