Udaremniony zamach na autora karykatur Mahometa

lars-vilks-i-jego-pies
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Irlandii zatrzymano siedem osób podejrzanych o planowanie zabójstwa szwedzkiego karykaturzysty Larsa Vilksa, który w 2007 roku przedstawił proroka Mahometa jako psa

lars-vilks-i-jego-piesCzterech mężczyzn i trzy kobiety w wieku od 20 do 40 lat zatrzymano w wyniku śledztwa prowadzonego przez służby europejskie i amerykańską agencję wywiadowczą CIA. Wszyscy są muzułmanami, część ma irlandzkie obywatelstwo.

Karykatury Vilksa w sierpniu 2007 roku opublikował dziennik Nerikes Allehanda wychodzący w regionie Oerebro, na zachód od Sztokholmu. Były one ilustracjami do artykułu o wolności słowa.

Al Kaida wyznaczyła za głowę Vilksa nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów. Szwedzki artysta już wcześniej informował, że dwukrotnie mu grożono.

W styczniu doszło już do próby zamachu na duńskiego rysownika Kurta Westergaarda, który również był autorem karykatur Mahometa. Do jego domu w Aarhus wdarł się Somalijczyk, uzbrojony w siekierę.

Więcej na: www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze