Turecki podręcznik nazywa chrześcijan zdrajcami

Emblemat kościoła
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiciele syryjskiego kościoła prawosławnego w Turcji skrytykowali sposób, w jaki ich wyznanie zostało opisane w finansowanym przez państwo podręczniku szkolnym.

Według raportu opublikowanego przez magazyn „Radikal” podręcznik do historii określa chrześcijan mianem zdrajców, którzy wyemigrowali z Turcji z powodów ekonomicznych i stali się „narzędziami realizowania politycznych i religijnych interesów krajów zachodnich”. Raport przytacza też wypowiedzi przedstawicieli syryjskiego kościoła prawosławnego, którzy twierdzą, że treść podręcznika jeszcze bardziej pogłębi wrogość wobec mniejszości chrześcijańskiej.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wielu wyznawców syryjskiego kościoła prawosławnego opuściło swoje domy w południowo-wschodniej Anatolii, ponieważ znaleźli się na linii frontu walki państwa tureckiego z separatystami kurdyjskimi z PKK. Większość z nich wyemigrowała do Niemiec i Szwajcarii. Ostatnio niektórzy z nich wrócili do swoich wiosek w okolicach starego klasztoru Mor Gabriel w prowincji Mardin w południowo-wschodniej Turcji.(rol)

Tłumaczenie: Sy
Źródło: http://islamversuseurope.blogspot.com/2011/09/turkish-school-textbook-describes.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze