Turcy nie lubią nikogo ?

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niedawny sondaż przeprowadzony w Turcji przez SETA wykazał, że 74% Turków nie lubi Ormian, 71% nie darzy sympatią Izraela i Żydów, 69% nie lubi Greków, 64% nie lubi Amerykanów, 54% Europejczyków i Rosjan; listę można jeszcze ciągnąć długo.

Jedyną faworyzowaną grupą wydają się być Turcy mieszkający w Azerbejdżanie. Te dane pokazują, jak dziewięcioletni okres rządów AKP i wroga retoryka używana przez premiera Erdogana wpłynęły na turecką opinię publiczną.

Demonstracja w Turcji

Znany turecki dziennikarz Ertugrul Ozkok publikujący w gazecie Hurriyet napisał w swym felietonie, że wyniki sondażu oraz wrogość, a nawet przemoc Turków wobec „wszystkich innych”, budzą zdziwienie i niepokój. Dodał, że „czas zebrać najlepszych socjologów i psychologów w kraju i zadać im pytanie: ‘Dlaczego my (Turcy) nikogo nie lubimy?’ ”.

Yavuz Bulent Bakiler pisujący dla prorządowej gazety Turkiye odpowiedział na artykuł Ozkoka, próbując usprawiedliwić negatywne nastawienie swych rodaków do wszystkich innych nacji. Zapytał: „Jak możemy kochać Żydów? Nawet flaga izraelska symbolizuje ich biblijne idee. Chcą stworzyć ‚Wielki Izrael’ rozciągający się od Eufratu po Nil. Żydzi uciskają naszych braci w Palestynie… Jak nasz naród może kochać Żydów?” Bakilert zapytał również: “Który Turek przy zdrowych zmysłach zaufałby przyjaźni Amerykanów?” i zapewnił, że jeśli Ameryka chciałaby, jednym słowem skierowanym do Talabaniego i Barzaniego (przywódcy Kurdów w Iraku – red.) mogłaby zakończyć ich akty barbarzyństwa. Skrytykował również Europejczyków za „wspieranie terroru” PKK (Partii Pracujących Kurdystanu, uznanej za organizację terrorystyczną przez USA i UE, przyp.tlum.), za poruszanie sprawy Alevi (dyskryminowany suficki ruch religijny w Turcji) i stwierdził: „To oni są do nas wrogo nastawieni”. (p)

Tłumaczenie: rol

Źródło: thememriblog.org

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook