Turcja: w czerwcu kolejna Flotylla Wolności do Strefy Gazy

"Flotylla Wolności"
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kolejna Flotylla Wolności popłynie w 3. dekadzie czerwca z pomocą humanitarną do Strefy Gazy, objętej izraelską blokadą – ogłosili we wtorek propalestyńscy działacze w Turcji. Poprzedni rejs zakończył się atakiem sił izraelskich, w którym zginęło 9 Turków.

Aktywiści planowali najpierw wyruszenie do Strefy Gazy 31 maja, w rocznicę ataku izraelskich komandosów na ubiegłoroczny konwój. Opóźnienie wyprawy, składającej się z 15 statków z działaczami z 25 krajów, związane jest z zaplanowanymi na 12 czerwca wyborami parlamentarnymi w Turcji.

We wtorek do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu mają udać się przedstawiciele koalicji Flotylla Wolności, aby dla swej akcji uzyskać wsparcie Unii Europejskiej.

"Flotylla Wolności"
"Flotylla Wolności"

W skład tegorocznego konwoju wejdzie także „Mavi Marmara”, ten sam turecki statek, na który Izraelczycy dokonali w ubiegłym roku ataku. Zginęło wtedy ośmiu Turków i Amerykanin tureckiego pochodzenia, a siedmiu Izraelczyków zostało rannych. Obydwie strony oskarżały się wzajemnie o przemoc.

Incydent wywołał poważny kryzys w stosunkach Ankary i Tel Awiwu oraz nadszarpnął międzynarodowy wizerunek Izraela.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze