Tunezja: muzułmańscy fundamentaliści zdemolowali hotel

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

 W tunezyjskim mieście Sidi Bouzid doszło do brutalnego ataku na hotel Horchani. Sprawcami byli Salafici którzy w ramach walki ze sprzedażą oraz konsumpcją alkoholu w Tunezji zniszczyli hotelowy bar – podaje bbc.co.uk.

– Zaatakowali hotel i niszczyli wszystko, co było na ich drodze. Wchodzili do pokojów i rozbijali butelki z alkoholem – powiedział serwisowi właściciel hotelu, Jamil Horchani.

Ataki salafickich radykałów w turystycznym mieście Sidi Bouzid, które jest położone 300 km na zachód od stolicy Tunezji – Tunisu, jest efektem zapoczątkowanej w maju 2012 r. szerszej, antyalkoholowej akcji. Wymierzona jest ona przede wszystkim w hotele i bary, serwujące alkohol przybywającym na wypoczynek turystom.

Pozycja salafickich fundamentalistów, którzy domagają się m.in. wprowadzenia w kraju prawa szariatu, rośnie stopniowo od chwili obalenia prezydenta Bena Aliego w styczniu 2011 na fali „arabskiej wiosny”.

wiecej: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze