Tunezja: Liczymy na Polskę w dokończeniu rewolucji

| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

W interesie Europy jest, aby rewolucja w krajach Afryki Północnej zakończyła się sukcesem – uważa minister ds. regionalnych Tunezji Abderrazak Zouari. Jak powiedział, jego kraj liczy na pomoc UE i Polski w przeprowadzaniu demokratyzacji Tunezji.

Zauari, który przebywa w Polsce z kilkudniową wizytą, powiedział w czwartek dziennikarzom, że Tunezja liczy głównie na pomoc Polski i pozostałych państw UE w kontynuowaniu drogi ku demokracji.

Jak podkreślił, wsparcie przez Polskę przemian demokratycznych jest tym bardziej cenne, gdyż mamy bogate doświadczenie transformacji ustrojowej, którym możemy się dzielić.
„Pomocy potrzebujemy właśnie teraz i mamy bardzo duże oczekiwania od Unii Europejskiej, a w szczególności od Polski, której doświadczenia po 1989 roku mogą być nam bardzo przydatne” – powiedział tunezyjski minister.

W jego ocenie, w interesie nie tylko Tunezji, ale całego regionu jest, aby zapoczątkowane przemiany demokratyczne w krajach Afryki Płn. zakończyły się sukcesem, bo – jak zaznaczył – w przeciwnym razie będzie miało to bardzo negatywne skutki.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook