Tunezja: Były szef bezpieczeństwa ben Alego uniewinniony

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tunezyjski sąd uniewinnił dzisiaj byłego szefa bezpieczeństwa prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego, generała Alego el-Seriatiego. Był on podejrzewany o współudział w fałszowaniu paszportów, dzięki którym były szef państwa i jego rodzina uciekli z kraju.

Jednak Seriati, który w tym tygodniu prosił Tunezyjczyków o przebaczenie, nadal będzie przebywał w areszcie. Ciążą na nim także inne zarzuty, dotyczące m.in. brutalnego traktowania uczestników antyrządowych protestów.

W piątek sąd skazał 23 krewnych Ben Alego oraz jego żonę Leilę Trabelsi na kary więzienia od czterech miesięcy do sześciu lat za próbę ucieczki i nielegalne posiadanie obcej waluty. Małżonka byłego prezydenta Tunezji została skazana zaocznie na sześć lat pozbawienia wolności, a zięć Ben Alego, Sakhr al Materi – na cztery lata.

Ben Ali został obalony w styczniu, po 23 latach sprawowania władzy, w następstwie fali masowych demonstracji. 14 stycznia uciekł do Arabii Saudyjskiej. Rijad nie odpowiedział na wniosek Tunisu o ekstradycję byłego prezydenta Tunezji.

Na początku lipca tunezyjski sąd skazał go zaocznie na 15 lat pozbawienia wolności za nielegalnego posiadanie narkotyków i broni.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze