Tunezja: Były szef bezpieczeństwa ben Alego uniewinniony

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Tunezyjski sąd uniewinnił dzisiaj byłego szefa bezpieczeństwa prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego, generała Alego el-Seriatiego. Był on podejrzewany o współudział w fałszowaniu paszportów, dzięki którym były szef państwa i jego rodzina uciekli z kraju.

Jednak Seriati, który w tym tygodniu prosił Tunezyjczyków o przebaczenie, nadal będzie przebywał w areszcie. Ciążą na nim także inne zarzuty, dotyczące m.in. brutalnego traktowania uczestników antyrządowych protestów.

W piątek sąd skazał 23 krewnych Ben Alego oraz jego żonę Leilę Trabelsi na kary więzienia od czterech miesięcy do sześciu lat za próbę ucieczki i nielegalne posiadanie obcej waluty. Małżonka byłego prezydenta Tunezji została skazana zaocznie na sześć lat pozbawienia wolności, a zięć Ben Alego, Sakhr al Materi – na cztery lata.

Ben Ali został obalony w styczniu, po 23 latach sprawowania władzy, w następstwie fali masowych demonstracji. 14 stycznia uciekł do Arabii Saudyjskiej. Rijad nie odpowiedział na wniosek Tunisu o ekstradycję byłego prezydenta Tunezji.

Na początku lipca tunezyjski sąd skazał go zaocznie na 15 lat pozbawienia wolności za nielegalnego posiadanie narkotyków i broni.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook