Trudny los Egipcjanek

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Już od kilku miesięcy coraz głośniej jest o wybrykach egipskich mężczyzn, którzy stanowią istne utrapienie dla Egipcjanek. Okazuje się, że przemoc na tle seksualnym nie jest w Egipcie czymś marginalnym, a jej ofiarami stają się właśnie kobiety. Jednak nie wszyscy zamierzają się temu przyglądać bezczynnie.
kobiety-w-egipcie
Nie od dziś wiadomo, że Egipcjanie mają problem ze swoją seksualnością. Odseparowani przez tradycję islamu od świata kobiet, bardzo często podejmują aktywność seksualną z przedstawicielami swojej płci. Jeszcze inni, którym uda się znaleźć w pobliżu ośrodków wypoczynkowych, korzystają z turystek, żądnych egzotycznej przygody w ramionach równie egzotycznego kochanka.

Jednak oprócz tych dwóch zjawisk, pojawia się jeszcze trzecie, które jest już aktem przemocy. Przykład: 30-letnia kobieta spacerowała wraz z córką jedną z kairskich ulic, na których trwała uroczystość z okazji wygranej Egiptu w Pucharze Narodów Afryki. W pewnym moencie została zaatakowana przez tłum świętujących mężczyzn. Nikt ze świadków nie chciał kobiecie pomóc, bo obowiązywała męska solidarność. Dopiero kiedy kobieta została siłą rozebrana przez tłum, uratował ją jeden z taksówkarzy, okładając napastników pasem.

Więcej na: afryka.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook