Terroryści z Gazy kupują sprzęt przez internet

8151822010017899801257no
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Władze izraelskie przejęły na przejściu granicznym Erez ze Strefą Gazy setki paczek pochodzących z internetowych serwisów zakupowych, takich jak Ali Express, zawierających produkty, które mogą być wykorzystywane w celach terrorystycznych.

Akcję przeprowadził Urząd ds Ochrony Granic (Border Crossings Authority) podlegający Ministerstwu Obrony we współpracy z Urzędem ds Koordynacji i Współpracy z Gazą (Gaza District Coordination and Liaison). Podejrzewa się, że przesyłki miały być dostarczone do organizacji terrorystycznych w Strefie Gazy.

Przez przejście graniczne w Erez przewożone są codziennie setki paczek. Każda paczka przewożona z Izraela do Gazy poddawana jest kontroli bezpieczeństwa. W ciągu ostatnich kilku tygodni służby bezpieczeństwa zauważyły, że internetowe serwisy zakupowe, w tym wiodący międzynarodowy dostawca Ali Express, są wykorzystywane do przemycania kontrabandy.

Wśród produktów zabezpieczonych w trakcie kontroli w październiku znaleziono drony, teleskopy, lornetki, celowniki laserowe, wykrywacze metali, nadajniki radiowe, elementy maskujące, silniczki, gogle noktowizyjne, specjalne kamery, części broni, noże, podzespoły elektroniczne, konwertery napięcia, czujniki wiatru, amperomierze, urządzenia do cięcia kabli światłowodowych, zasilacze, złącza optyczne i wiele innych przedmiotów.

Są to przedmioty określane są przez służby bezpieczeństwa mianem przedmiotów„dwojakiego wykorzystania”, czyli takich, które mogą mieć cywilne zastosowania, ale jednocześnie mogą być wykorzystane do przeprowadzania ataków terrorystycznych. Z tego powodu zawsze są  konfiskowane na granicach.(x)

Źródło: https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5042719,00.html

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze