Terroryści szkolą się w udawaniu uchodźców

nowy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

ISIS nadal przemyca swoich ludzi do Europy. Ci, którzy od ubiegłego roku przybywają do Niemiec wraz z falą nielegalnych migrantów, są wcześniej szkoleni, jak skutecznie starać się o azyl. Ujawnił to niemiecki wywiad.

Dziennik „Die Welt” przy okazji pierwszej rocznicy zamachów terrorystycznych w Paryżu ujawnił informacje wywiadu (Bundesnachrichtendienst, BND) dotyczące niemieckiego wątku tego wydarzenia. Jak udało się ustalić, budowniczy bomb zdentonowanych w Paryżu trafił do Niemiec w październiku ubiegłego roku szlakiem przez Bałkany i Austrię. Francuski zamachowiec Saleh Abdeslam miał jego i dwóch innych mężczyzn odebrać z hotelu w Ulm, na południu Niemiec. Do dziś nieznane jest miejsce pobytu „konstruktora” bomb użytych w listopadzie ubiegłego roku we Francji. Niemieccy śledczy wychodzą z założenia, że mężczyzna opuścił Europę i najprawdopodobniej przybywa w Syrii.

Według ustaleń służb, cała grupa dziewięciu paryskich zamachowców przybyła do Europy podając się za uchodźców. BND ostrzega przy tej okazji, że ryzyko przenikania kolejnych terrorystów do Europy wcale nie zmalało. Nie dalej jak w październiku br. ujawniono, że ISIS  przygotowuje nadal swoich ludzi, by ich użyć jako ewentualnych zamachowców. Ci, których zadaniem jest przeprowadzanie zamachów w Europie, są profesjonalnie szkoleni jak się zachowywać wobec służb granicznych i urzędników przyjmujących wnioski o azyl. Wynika z tego, że ISIS posiada bardzo precyzyjne informacje, na przykład o tym, jakie pytania zadają policjanci i pracownicy urzędu d/s migracji osobom ubiegającym się o azyl. Terroryści  jeszcze w Syrii szkolą swoich bojówkarzy, wysyłanych później do Europy w charakterze uchodźców, jak się mają zachowywać, żeby nie wzbudzać żadnych podejrzeń.

AEW z Kolonii

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze