Talibowie zapowiadają ataki na cudzoziemców

talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Afgańscy talibowie zapowiedzieli rozpoczęcie od poniedziałku nowej kampanii ataków partyzanckich przeciwko cudzoziemskim żołnierzom i zagranicznej obecności w Afganistanie. Wśród priorytetowych celów wymienili wojska USA i NATO oraz zagranicznych doradców.

talibowie

– Emirat islamski ogłasza wiosenną operację pod kryptonimem Al-Faath (Zwycięstwo) przeciwko Amerykanom, członkom NATO i ich podwładnym – głosi napisany po angielsku komunikat rozpowszechniony w sobotę przez talibów.

Islamscy bojownicy zapowiedzieli stosowanie taktyk partyzanckich, zamachów samobójczych, operacji zbrojnych w miastach, blokowanie dróg, podkładanie min na drogach, zabójstwa urzędników i oblężenia mniejszych miejscowości.

Talibowie wymieniają jako priorytetowy cel ataków w „kampanii wiosennej” wojskowych amerykańskich i należących do sił zbrojnych innych państw NATO, zagranicznych doradców, „szpiegów, którzy występują jako dyplomaci”, członków rządu Hamida Karzaja, parlamentarzystów.

– Emirat islamski ponownie wzywa do bezwarunkowego wycofania wszystkich sił inwazyjnych (…) Uznaje dżihad za jedyny środek prowadzący do osiągnięcia tego celu – napisali.

Jest to odpowiedź talibów na zapowiedziane przez prezydenta USA Baracka Obamę wysłanie do Afganistanu dodatkowych 30 000 żołnierzy.

Więcej na: wp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook