Talibowie zapowiadają ataki na cudzoziemców

talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Afgańscy talibowie zapowiedzieli rozpoczęcie od poniedziałku nowej kampanii ataków partyzanckich przeciwko cudzoziemskim żołnierzom i zagranicznej obecności w Afganistanie. Wśród priorytetowych celów wymienili wojska USA i NATO oraz zagranicznych doradców.

talibowie

– Emirat islamski ogłasza wiosenną operację pod kryptonimem Al-Faath (Zwycięstwo) przeciwko Amerykanom, członkom NATO i ich podwładnym – głosi napisany po angielsku komunikat rozpowszechniony w sobotę przez talibów.

Islamscy bojownicy zapowiedzieli stosowanie taktyk partyzanckich, zamachów samobójczych, operacji zbrojnych w miastach, blokowanie dróg, podkładanie min na drogach, zabójstwa urzędników i oblężenia mniejszych miejscowości.

Talibowie wymieniają jako priorytetowy cel ataków w „kampanii wiosennej” wojskowych amerykańskich i należących do sił zbrojnych innych państw NATO, zagranicznych doradców, „szpiegów, którzy występują jako dyplomaci”, członków rządu Hamida Karzaja, parlamentarzystów.

– Emirat islamski ponownie wzywa do bezwarunkowego wycofania wszystkich sił inwazyjnych (…) Uznaje dżihad za jedyny środek prowadzący do osiągnięcia tego celu – napisali.

Jest to odpowiedź talibów na zapowiedziane przez prezydenta USA Baracka Obamę wysłanie do Afganistanu dodatkowych 30 000 żołnierzy.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze