Szwedzki minister sympatyzuje z islamistami

2
Kaplan z żoną
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szwedzki minister mieszkalnictwa i urbanistyki Mehmet Kaplan świętował ramadan z przedstawicielami skrajnie nacjonalistycznej i prawicowej organizacji tureckiej Szare Wilki.

Ostatnio szwedzka telewizja SVT ujawniła, że przy tej i wielu innych okazjach Kaplan, praktykujący muzułmanin, spotykał się też z reprezentantami islamistycznej organizacji Milli Görüs. Telewizja SVT podaje, że już w 2013 roku jako przewodniczący klubu deputowanych swojej partii w parlamencie szwedzkim spotkał się z przewodniczącym szwedzkiego oddziału Milli Görüs, Yavuzem Selimem Celikiem.

Wypytywany przez dziennikarzy o stosowność takich kontaktów, Kaplan odpowiedział: „To jest część tureckiego społeczeństwa obywatelskiego, istnienie tej społeczności w Szwecji jest faktem”.

Zapytany, co sądzi o polityce Milli Görüs Kaplan odpowiedział: „Dla mnie jest ona trudna do zrozumienia, to jest polityka prawicowa”. Jednak ton przemowy Kaplana zarejestrowanej podczas jednego ze spotkań zorganizowanych przez Milli Görüs jest zgoła inny. Kaplan powiedział wtedy na koniec konkursu recytowania Koranu: „Musimy podziękować tym, którzy zorganizowali tak wspaniałe spotkanie. Naprawdę zasługują na naszą wdzięczność”.

Rol na podst. www.svt.se

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze