Szwedzka prawica przestrzega przed islamską rewolucją

Zamieszki wywołane przez muzułmanów w Malmo, powodem zamieszek były rozgrywki tenisowe między reprezentacją Izraela i Szwecji
Masked protestors clash with police outside the Baltic Arena in Malmo, Sweden, Saturday March 7, 2009. Dozens of anti-Israel activists clashed with police Saturday as they tried to storm a closed arena where Sweden and Israel were played a Davis Cup tennis match. (AP Photo/Drago Prvulovic) ** SWEDEN OUT **
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

”To może się wydarzyć już wkrótce”, powiedział dziennikarzom sekretarz partii Szwedzcy Demokraci (Sverigedemokraterna, SD) Björn Söder, na dwa dni przed wyborami parlamentarnymi w tym kraju.

Zamieszki wywołane przez muzułmanów w Malmo, powodem zamieszek były rozgrywki tenisowe między reprezentacją Izraela i Szwecji
Zamieszki wywołane przez muzułmanów w Malmo, powodem zamieszek były rozgrywki tenisowe między reprezentacją Izraela i Szwecji

Söder zajmuje drugie miejsce w hierarchii partii po przewodniczącym Jimmie Åkessonie. Jest sekretarzem odpowiedzialnym za tworzenie linii partii w kluczowych zagadnieniach. Temat wypłynął, gdy Söder komentował wypowiedź sekretarza ds. międzynarodowych SD, Kenta Ekerotha, który powiedział, że “Szwecja i kraje Zachodu mogą wkrótce zaskomleć” pod wpływem islamu, nawiązując do historii 1400 lat muzułmańskiej agresji. Ekeroth stwierdził, że nie odnotował różnicy między zwykłymi, a bojowo nastawionymi muzułmanami.

“Myślę, że przywołał problem będący bardzo na czasie i według mnie islamizacja czeka cały zachodni świat”, powiedział Söder o wypowiedzi Ekerotha. Według niego wszyscy muzułmanie są “powiernikami ideologii”. Islam “jest polityczną ideologią przebraną za religię. Uważam, że jest to temat, którym jak najbardziej należy się zainteresować, bo w przeciwnym razie staniemy w obliczu problemów, jakie miał Iran w 1979 roku. To może wydarzyć się już wkrótce”, stwierdził szef SD. Następnie dodał, że irańskiego szacha obalił sojusz socjalistów z islamistami. “Gdy jednak islamiści doszli do władzy, szybko zlikwidowali również socjalistów. Twierdzę, że jeśli teraz nie potraktujemy poważnie islamizacji wydarzającej się w Europie, historia może się powtórzyć”, powiedział.

Na pytanie, czy uważa, że islamska rewolucja może wydarzyć się w Szwecji i innych krajach zachodnich Söder odpowiedział twierdząco: “Tak, Szwecja jest w chwili obecnej islamizowana. Mamy mnóstwo przykładów tego, jak Szwecja dopasowuje się do muzułmańskich żądań, meczety wyrastają jak grzyby po deszczu w kraju, jak i w całej Europie. Niekoniecznie wszyscy zostaniemy muzułmanami, ale będziemy musieli być posłuszni prawu szariatu”. (…) “W wyniku muzułmańskiej imigracji i ich wysokiego przyrostu naturalnego, jak również poprzez wejście Turcji do Unii, Europa może zostać zdominowana przez muzułmanów”.

Teoria tak zwanej “Eurabii” jest negowana przez badaczy islamu, którzy porównują ją do antysemickich teorii spiskowych. Söder odrzuca jednak ten pogląd twierdząc, że jest to niezdolność szwedzkiej kultury do obrony przed muzułmańskimi wpływami. “Niestety latami była osłabiana i wyśmiewana, co sprawia, że jej rola zmalała i obecnie jest zagrożona”, powiedział.

Warto dodać, że w dzisiejszych (niedziela, 19 września) wyborach parlamentarnych Sverigedemokraterna mają szansę po raz pierwszy wejść do parlamentu, zdominowanego od dawna przez socjaldemokratów i lewicę. Ostatnie sondaże wykazywały, że poparcie dla SD wynosi od 6 do 9 procent.
(pj)

Na podst: thelocal.se
GeKo

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook