Szwecja: Przeciwnicy islamu winni zamachów w Sztokholmie

attack-in-stockholm
| 23 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańskie Stowarzyszenie Wielkiej Brytanii (MAB) w oświadczeniu potępiającym ostatnie zamachy w Sztokholmie obwiniło „islamofobów” o radykalizację muzułmańskiej młodzieży.

Oficjalne oświadczenie MAB brzmi następująco: „Muzułmańskie Stowarzyszenie Wielkiej Brytanii zdecydowanie potępia kryminalny zamach terrorystyczny w Sztokholmie i proponuje jako najlepszy sposób skutecznego wykorzenienia terroryzmu, rygorystyczną walkę z islamofobią”.

attack-in-stockholmW swoim oświadczeniu nie powstrzymuje się od wskazywania winnych, gdzie pierwsze miejsce zajmuje Al-Kaida, której idee ciągle inspirują niektórych muzułmanów (wg badań z ubiegłego roku od 70-80% popiera cele Al-Kaidy – przyp. red.). Tuż za Al-Kaidą winny jest wzrost ugrupowań skrajnie prawicowych i faszystowskich jak EDL, niesprawiedliwe wojny i demonizacja muzułmańskiej wiary, przedstawicieli, instytucji i organizacji, przez media i organizacje pozarządowe. To właśnie one, zdaniem MAB, dostarczają Al-Kaidzie uzasadnienia, że muzułmanie i islam są wrogiem Zachodu.

Samych siebie MAB opisuje jako organizację dedykowaną służeniu społeczeństwu przez promocję islamu, jego nauk duchowych, ideologicznych i cywilizacyjnych koncepcji, moralności wartości ogólnoludzkich.

MAB jest członkiem parasolowej organizacji Federacja Islamskich Organizacji w Europie, do której należą ugrupowania wyznające ideologię Bractwa Muzułmańskiego. MAB zostało założone przez jednego z funkcjonariuszy operacyjnych Hamasu, Mohammeda Kassema Sawalha. Jeden z przewodniczących MAB to Alamin Belhaj, uznawany m.in. za szefa Tunezyjskiego Frontu Islamskiego odpowiedzialnego za zabójstwo czterech tunezyjskich policjantów. Na organizowane przez siebie konferencje MAB zapraszał takie „sławy” jak Anwar al-Awlaki, radykalny imam odpowiedzialny za radykalizację zamachowców Nidala Malika Hasana i tzw. Jihad Jane. Były przewodniczący FIOE i lider MAB Ahmed Al-Rawi popiera ataki na brytyjskich żołnierzy w Iraku.(jk)

JW. na podst. Global Muslim Brotherhood Daily Report

http://globalmbreport.org/?p=3670

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze