Szariat krok po kroku

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

W artykule na stronie Bractwa Muzułmańskiego weteran ruchu szejk Ahmad Gad argumentuje, że szariat powinien być wprowadzany w Egipcie stopniowo.

Zdaniem szejka, należy przygotowywać do tego ludzkie serca i umysły i dążyć do celu krok po kroku. Proponuje on uczenie się z metod wczesnego Bractwa Muzułmańskiego i wzywa uniwersytet Al-Azhar, żeby skupił się na promowaniu wprowadzenia szariatu.

„W następstwie błogosławionej ludowej rewolucji 25 stycznia 2011, pojawiła się debata pomiędzy większością, która ma nadzieję i tęskni za wprowadzeniem szariatu Allacha oraz mniejszością, która używa islamu jako narzędzia zastraszania i obawia się islamistów, i powrotu do średniowiecza”.

„Ta mniejszość, która zaprzecza wynikom referendum (chodzi o marcowe referendum, w którym 70% Egipcjan poparło islamistów – przyp.red.) jednocześnie wzywając do demokracji, jest złożona z tych, którzy sprzeciwiają się państwu religijnemu czy kalifatowi i popierają powrót do tyranicznego świeckiego reżimu, który zepsuł kraj i ludzi – to mniejszość [która otrzymuje] znaczące zainteresowanie mediów…”.

„Islamski szariat rządził przez wieki, ale stał się odległy i nieobecny przez następne stulecia. Różne formy imperializmu były ciężarem dla narodu na różne sposoby i spowodowały przemianę ludzi… W tym ciemnym okresie, państwo naśladowało na przemian reżimy wschodnie i zachodnie. Korupcja rozwijała się, rosła i kumulowała… Teraz nie ma nadziei na reformy bez powrotu do boskich rządów, które Stwórca wybrał dla człowieka. Ten naród nie będzie miał innej szansy na sukces poza tą, która przyniosła mu sukces w jego początkach”.

“Nie ma innego sposobu tylko stopniowe działanie, przygotowywanie duszy i dawanie przykładów, tak by wiara weszła w serca… Stopniowa akcja nie narzuca islamu od razu, lecz raczej krok po kroku, w celu ułatwienia zrozumienia, studiowania, akceptacji i podporządkowania.”

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

“Prorok, pokój z nim, działał w sposób stopniowy, najpierw przygotował ludzi, potem rodzinę, społeczeństwo, państwo a następnie kalifat… Ta stopniowa metoda ma również zastosowanie w Koranie w przypadku zakazu picia wina… Została też zastosowana przy przedstawianiu obowiązków w islamie… Najpierw były dwie modlitwy – w południe i wieczór – a kiedy ludzie się przyzwyczaili do nich, Allach nakazał pięć modlitw, w dzień i w nocy…”

„Na piątej konferencji imam Al-Banna (założyciel Bractwa – red.) mówił o stopniowym działaniu i oparciu się o edukację, wyjaśnił etapy. Założyciele ruchu wierzyli, że da’wa musi postępować fazami: faza czytania, uczenia się idei, przedstawiania jej publicznie, formowania idei, faza implementacji, pracy i wyniku.

Na tej samej konferencji Al-Banna powiedział, odnosząc się do porywczości: ‘Słuchajcie co mówię donośnym i dźwięcznym głosem: Ta wasza droga, która ma rozpisane fazy i której granice są określone, jest długa, ale nie ma alternatywnej. Nie należę do tych, którzy chcą zebrać owoce, nim dojrzeją. Ci, którzy cierpliwie czekają aż ziarno zakiełkuje, drzewo wyrośnie, owoce dojrzeją, a czas zborów nadejdzie – ich nagroda będzie u Allacha…’”

“Proszę szanowny Al-Azhar by zbierał islamskie strumienie, żeby zjednoczyć islamski świat i wysiłki, odbudować kalifat i przygotować praktyczny plan wprowadzenia prawa Allacha Najwyższego”.(p)

JW. na podst. MEMRIhttp://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/5432.htm

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook