Szalone teorie nowojorskiego imama

0
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Tufail Ahmad

*****

Były imam z Nowego Jorku promuje antysemityzm i teorie konspiracyjne na temat Stanów Zjednoczonych oraz Izraela podczas międzynarodowego objazdu.

Imran Nazar Hosein należy do uczonych muzułmańskich o międzynarodowej sławie. Studiował na Al-Azhar w Kairze, ukończył również Instytut Studiów Międzynarodowych w Genewie.

W ostatnich latach odwiedzał wiele krajów, w tym Trynidad i Tobago, Arabię Saudyjską, Indonezję i Malezję, gdzie wygłaszał wykłady na temat islamu i problemów współczesnego świata. Analiza jego najnowszych wykładów wskazuje, że systematycznie promuje antysemityzm i teorie spiskowe na temat Stanów Zjednoczonych oraz Izraela. Na początku 2012 roku podczas pobytu w Malezji, wygłosił przemówienie na temat Dajjala (antychrysta), oskarżając Żydów o kontrolowanie sektora bankowego z zamiarem zniewolenia ludzkości. Jego książki i wykłady są popularne wśród muzułmanów w krajach zachodnich, w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, Australii i innych krajach.

Ludowa muzułmańska wizja Dajjala przedstawia potężnego i krwiożerczego jednookiego potwora, który podstępnie sprowadza muzułmanów we wszystkich sprawach na złą drogę, zmierzając do rozbicia ummy (islamskiej społeczności). W obecnych czasach nasilającego się antysemityzmu w świecie muzułmańskim, Żydzi są postrzegani jako Dajjal, który w sojuszu z chrześcijanami i innymi niewiernymi zmierza do oszukania muzułmanów, przez rozpowszechnianie systemów politycznych i ekonomicznych takich jak demokracja i kapitalizm, które zmierzają do eliminacji wiary muzułmańskiej i muzułmańskich obyczajów.

W swoich wykładach i artykułach Hosein przekonuje, że powodem upadku islamskiego kalifatu była działalność Dajjala, jak na przykład wprowadzenie przez syjonistów papierowego pieniądza z zamiarem kontroli nad światowymi rynkami. Hosein traktuje Israel, syjonizm i Żydów jako jeden byt, stanowiący, wraz ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami zachodnimi oraz instytucjami takimi jak ONZ, źródło światowej konspiracji przeciw islamowi.

Jak informuje jego oficjalna strona internetowa, Hosein mieszkał przez 10 lat w Nowym Jorku, gdzie zajmował stanowisko dyrektora Islamic Studies for the Joint Committee of Muslim Organizations of Greater New York. Wygłaszał co tydzień piątkowe kazania w Masjid Dar al-Qur’an na Long Island, i miał wiele wykładów na temat islamu w USA i Kanadzie. Przez dziesięć lat wygłaszał raz w miesiącu kazania w głównej siedzibie ONZ na Manhattanie. Hosein był też m.in. dyrektorem D’awah for Tanzeem-e-Islami w Ameryce Północnej. Tanzeem-e-Islami jest ekstremistyczną organizacją religijną założoną w Pakistanie, o której prasa światowa szeroko pisała w styczniu 2011 roku, kiedy jeden z jej członków, będący również członkiem rządowych sił bezpieczeństwa wyznaczonym do ochrony gubernatora Pundżabu, Salmana Taseera, zastrzelił go za domaganie się zmian w prawie o bluźnierstwie.

W broszurze zatytułowanej „Dlaczego Tanzeem-e-Islami?” Hosein cytuje przykłady z wczesnego islamu dowodząc, że muzułmanie nie mogą żyć w zgodzie z niemuzułmanami, podkreślając, że jest to powiedziane w Koranie i że muzułmanie nie mogą wyrażać lojalności wobec np. amerykańskiej konstytucji.

Hosein przekonuje, że Arabska Wiosna z lat 20. ubiegłego wieku doprowadziła do upadku imperium osmańskiego, a obecna Arabska Wiosna jest dziełem Żydów i zachodnich chrześcijan: „Jest dowód na to, że obecna Arabska Wiosna, która rozpoczęła się ponad rok temu, podobnie jak ta, która miała miejsce sto lat wcześniej, jest dziełem Żydów-chrześcijan i Europejczyków i ma na celu przygotowanie rzezi Arabów (w imieniu Dajjala), jak przepowiedział Prorok [Mahomet]”.(p)

Tłumaczenie Małgorzata Koraszewska na podstawie http://www2.memri.org

——————–

Tufail Ahmad jest dyrektorem Południowo Azjatyckich Studiów MEMRI (www.memri.org/sasp)

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook