Sunnici atakują szyitów. Kto winny? Iran: Żydzi i USA

Islam totalitarny: rytualne samobójstwo.
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Do podwójnego zamachu przed meczetem imama Husajna w mieście Czachbahar w pobliżu granicy z Pakistanem przyznało się ugrupowanie sunnickich rebeliantów Dżundallah (Żołnierze Allaha) – podała w środę arabska telewizja Al-Arabija.

Doniesienia Al-Arabii nie udało się potwierdzić z niezależnych źródeł, ale ostan (prowincja) Beludżystan i Sistan, w której leży Czachbahar, jest biednym regionem, zamieszkanym głównie przez sunnitów, którzy czują się dyskryminowani przez szyickie władze.

Do ataku przed meczetem immama Husajna doszło podczas uroczystości z okazji święta Aszura. Jeden z zamachowców wysadził się w powietrze przed meczetem, a drugi w tłumie wiernych. Zginęło co najmniej 38 osób, a około 50 zostało rannych. Wśród zabitych są kobiety i dzieci.

Islam totalitarny: rytualne samobójstwo.
Islam totalitarny: rytualne samobójstwo.

Według źródła w ministerstwie wywiadu jeden z zamachowców poniósł śmierć, wysadzając się w powietrze, drugi został zabity przez policję, a trzeciego aresztowano, kiedy usiłował uciec z Iranu – podał portal IRIB.

Aszura upamiętnia męczeńską śmierć imama Husajna – wnuka Mahometa i syna protoplasty szyizmu, imama Alego. Według szyickiej tradycji, imam Husajn zginął śmiercią męczeńską w roku 680 w bitwie pod Karbalą z armią kalifa Jazyda z dynastii Umajjadów.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze