Spór o islamskie święta w amerykańskiej szkole

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rada szkolna w Hewlett w stanie Nowy Jork zagłosowała przeciwko wprowadzeniu muzułmańskich świąt do swojego kalendarza.

Według CAIR-NY (Rady Stosunków Amerykańsko – Islamskich), ekstremistycznej organizacji muzułmańskiej, wiadomość rozesłana przed spotkaniem rady oświatowej ostrzegała mieszkańców, że „przestrzeganie święta muzułmańskiego przyciągnie w tę okolicę innych religinych muzułmanów, co spowoduje z kolei spadek wartości nieruchomości, jako że ludzie nie będą chcieli kupować domu w ich pobliżu”.

Wiadomość zachęciła społeczność do wzięcia udziału w spotkaniu i zagłosowaniu przeciwko wprowadzeniu dodatkowych świąt. Podczas wcześniejszego spotkania rady, wedłg CAIR, muzułmanin, będący członkiem tamtejszej społeczności został nazwany „terrorystą”, użyto też wobec niego komentarzy odnoszących się do ataku z 9 września 2011 roku.

Shanaz Mallik, która złożyła petycję o dodanie muzułmańskich świąt do lokalnego kalendarza stwierdziła, że była przerażona obraźliwymi komentarzami. “Byłam przytłoczona, byłam zszokowana” –  powiedziała Mallik. „Mimo, że żyję tutaj już tak długo, ludzie nie akceptują nas jako pokojowo nastawionych osób”. Babcia dwójki wnucząt oznajmiła, że chciałaby, aby wszystkie muzułmańskie dzieci mogły cieszyć się ze świąt Eid al-Fitr kończącego miesiąc ramadanu i Eid al-Adha, Święta Ofiarowania, nie musząc martwić się o zadania szkolne w tym czasie. “To dwa główne święta w islamie, obchodzone przez muzułmanów na całym świecie i uważam, że to bardzo ważne, by mogły być świętowane tak samo jak święta w innych wierzeniach” – powiedziała.

Szkoła wyjaśniła, że święta nie zostały dodane do kalendarza, ponieważ „rada, korzystając ze swobody decyzyjnej uznała, że zamknięcie szkoły w te dni nie przyczyniłoby się do osiągnięcia celów świeckich. Prawnik potwierdził, że ta decyzja była zgodna z prawem. Jednocześnie uznajemy, mamy na względzie i wspieramy prawo każdego ucznia Hewlett-Woodmere do nieobecności w szkole podczas trwania świąt religijnych”.

Oprac. TiCa na podst. http://newyork.cbslocal.com/2018/01/23/hewlett-woodmere-muslim-holidays/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook