Somalijczycy: gwałtom winne są Norweżki

| 24 komentarze|
image_pdfimage_print

Policja w Oslo ujawniła niedawno raport na temat gwałtów dokonanych w 2007 roku. Dostrzec w nim można zdecydowany wzrost liczby somalijskich gwałcicieli, najczęściej działających całymi gangami. 

W zeszłym roku w Oslo zanotowano rekordową liczbę 161 gwałtów i 35 prób popełnienia gwałtu. Ponad 70% spośród gwałcicieli stanowili mężczyźni nie pochodzący z Norwegii, choć większość z nich posiadała norweskie obywatelstwo. Pewnej soboty wieczorem co najmniej dziesięć kobiet zostało zaatakowanych i molestowanych przez gang Somalijczyków w parku Sofienberg w Oslo.
Adwokat Abid Raja spotkał się w kawiarni w Oslo z komentatorem radiowym norweskiej stacji P4. Było tam też trzech młodych mężczyzn w wieku 26,30 i 35 lat, pochodzących z Somalii i Senegalu. Mężczyźni, którzy odmówili ujawnienia swoich nazwisk, udzielili wywiadu stacji P4 na temat fali gwałtów i napadów, szerzącej się w mieście.
[Uwaga redaktora: Poniższy zapis rozmowy nie był kompletny (w oryginale)]

Oslo: liczba mieszkańców i liczba gwałtów – proporcje.

Odp: Szczerze? Norwegowie są straszni!
Pyt: Co masz na myśli?
Odp: Mam na myśli wszystko. Nie tylko jedzenie jest tu okropne. (Mężczyzna wskazuje na fakt, że muzułmanie nie jedzą wieprzowiny).
Pyt: Więc co myślisz o norweskich kobietach?
Odp: Słuchaj, norweskie dziewczyny narzekają, że obce chłopaki robią im to czy tamto, ale w Norwegii jest tyle gwałtów, bo Norweżki chodzą prawie całkiem nago! To jakby krzyczały „chodź tu i pieprz się ze mną”, rozumiesz?
Pyt: Sugerujesz, że Norweżki proszą się o gwałt?
Odp: Niezupełnie proszą się, ale jeśli chodzą prawie całkiem nago i kompletnie pijane po parku Frogner, albo idą na imprezę z jakimś znajomym, a potem narzekają, że je zgwałcono, to same są sobie winne (mówi 26-latek z Somalii).
Pyt: Nawet jeśli chodzą skąpo ubrane i upijają się, to z pewnością nie proszą się o gwałt?
Odp: Nie, ale wielu obcokrajowców nie jest do tego przyzwyczajonych w krajach, z których pochodzą. Nie przywykli oglądać dziewczyn ubranych tak, jak im się podoba, więc może trochę niewłaściwie to interpretują, rozumiesz?
Nawiązując do incydentu, w którym gang zaatakował kilka dziewczyn, rzucił je na ziemię i zerwał z nich ubrania w parku Sofienberg, mężczyzna wyjaśnia, że chłopcy biorący w tym udział byli bardzo młodzi.
Odp: Czy ci chłopcy nie byli bardzo młodzi, nie mieli 13-14 lat? Myślę, że byli ciekawi tego, jak dziewczyny wyglądały. Byli tak młodzi, że nie wiedzieli, co robią (mówi 35- letni Somalijczyk).
30-latek pochodzi z Senegalu i uważa, że mężczyźni z Afryki szanują kobiety, chociaż gwałty się zdarzają, kiedy mężczyźni piją alkohol.
Odp: My z Senegalu nie lubimy rozmawiać z Norwegami, za to lubimy z Norweżkami. Tak jest, bo w kulturze afrykańskiej szanuje się kobiety, a nie mężczyzn.
Pyt: Dlaczego młodzi Afrykańczycy atakują norweskie kobiety?
Odp: Takie rzeczy się czasami zdarzają. Kiedy wypijemy za dużo, zdarza się, że je atakujemy, ale kiedy nie pijemy, nie atakujemy norweskich kobiet, tylko je szanujemy
26-latek z Somali mówi najwięcej. Uważa, że punkt widzenia jego i jego przyjaciela odzwierciedla postawy wielu ludzi w społeczności somalijskiej.
Pyt: Nie wydaje wam się, że wielu ludzi się przestraszy, kiedy stacja P4 zrobi transmisję tego wywiadu w radio?
Odp: Po prostu to wyemitujcie, bo to prawda. Tak jest – to są fakty. Nie zmyślam. Nigdy nie byłem z żadną norweską panią, ale byłem z wieloma norweskimi dziewczynami – są całkiem ładne i świetne w łóżku.
Tłumaczenie: Bart

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook