Somalia: biustonosz jest niemoralny

alshabaab-new
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Grupa radykalnych islamistów z Somalii rozpoczęła publiczne chłostanie kobiet za noszenie przez nie biustonoszy, które to, jak twierdzą, obrażają islam, ponieważ są oszukańcze.

alshabaab-newGrupa rebeliantów Al Shabaab wysłała uzbrojonych bojowników na ulice Mogadiszu, by urządzili obławę i zatrzymywali kobiety, które wydawały się mieć jędrny biust. Sprawdzano czy jędrność jest naturalna, czy może jest wynikiem noszenia biustonosza. Mieszkańcy twierdzą, że gdy rebelianci odkrywali, że kobieta nosi stanik, kazali jej go zdejmować i potrząsać piersiami.

Członkowie Al Shabaab, która chce narzucić rygorystyczną interpretację szariatu w całej Somalii, wcześniej odcięli dwóm chłopcom oskarżonym o kradzież po stopie i dłoni. Zabronili również oglądania filmów, używania muzycznych dzwonków telefonicznych, tańca na weselach oraz rozgrywania i oglądania meczów piłki nożnej.

Al Shabaab zmusza nas do noszenia ubrań w pełni zasłaniających ciało, a teraz każą nam potrząsać piersiami, powiedziała Reutersowi jedna z mieszkanek, dodając, że kilka dni wcześniej została pobita jej córka. Mówią, że piersi powinny być twarde naturalnie albo po prostu płaskie.

Reprezentanci Al Shabaab, którzy według Waszyngtonu są przedstawicielami al-Qaidy w rozpadającym się państwie  w Rogu Afryki, odmawiają  komentarza. Ich radykalna interpretacja islamskiego prawa zaszokowała wielu Somalijczyków, którzy są tradycyjnymi, umiarkowanymi muzułmanami. Jednak niektórzy mieszkańcy darzą ich uznaniem za przywrócenie porządku w regionie. Al Shabaab (co po arabsku znaczy młodość) kontroluje dużą część południowej i środkowej Somalii.

Student z zachodniego Mogadiszu, Abdullahi Hussein, twierdzi, że jego młodszy brat został pojmany za stawianie oporu człowiekowi, który upokorzył ich siostrę każąc jej zdjąć stanik. Moj brat został zatrzymany po tym jak mocował się z człowiekiem, który bił moją siostrę i zmuszał ją do zdjęcia biustonosza, powiedział Hussein. Moralne czystki nie oszczędzają również mężczyzn. Każdy mężczyzna złapany na nienoszeniu brody zostaje publicznie wychłostany. Zostałem pobity i ostrzygli mnie nożyczkami na ulicy, dodał Hussein. Obcięli mi też spodnie do kolan. Oskarżyli mnie o golenie brody, ale ja mam dopiero 18 lat. Aresztowali dziesiątki mężczyzn i kobiet. Gdy tylko opuścisz dom, możesz zostać wychłostany przez zamaskowanych ludzi.

Przekład PZ

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook