Śledztwo w sprawie „muzułmańskiego patrolu”

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

Policja w Londynie podjęła śledztwo w sprawie tzw. „muzułmańskiego patrolu”, pokazanego niedawno w filmie na YouTube.

Sharia-zone-260x195

Wideo pokazuje członków samozwańczego patrolu, zaczepiających ludzi w okolicach East London Mosque, meczetu znanego z wystąpień radykalnych kaznodziejów. Napastnicy przedstawiają się jako „ochotnicza straż wprowadzająca islam”. „Jesteśmy muzułmańskim patrolem tej okolicy, zapobiegamy złu”, oznajmiają, nakazując przechodniom „zabieranie się z meczetu”. „Nie wracać i zamknąć gębę”, mówią.

W odpowiedzi kobiecie, która reaguje oburzeniem, słychać: „Nie obchodzi nas, co się pani nie podoba. Tutaj nie ma Wielkiej Brytanii”. Muzułmanie konfiskowali również alkohol i wylewali go do ścieku.
Rzecznik policji potwierdził rozpoczęcie śledztwa po skargach obywateli, ale nikogo na razie nie aresztowano. „Wysłaliśmy także więcej patroli w tę okolicę, żeby mieszkańcy poczuli się bezpieczniej”, powiedział. „Rozmawiamy z przywódcami lokalnych społeczności władzami dzielnicy, żeby podjąć odpowiednie kroki w tej sprawie.

Meczet East London zdystansował się od akcji samozwańczego patrolu. „Jesteśmy oddani sprawie budowania współpracy i harmonii wszystkich społeczności dzielnicy. Działania takiej niewielkiej grupki nie pasują do naszej wiary i do naszych ulic. (…) Nasi imamowie wypowiedzą się przewciwko takim akcjom”, głosi oświadczenie meczetu.

PJ, na podst.: www.eastlondonadvertiser.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook