Skazani na śmierć za seks pozamałżeński

stoning
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Talibowie ukamienowali wczoraj parę oskarżoną o cudzołóstwo. Jak poinformował przedstawiciel lokalnych władz, kara została wymierzona w północno-wschodniej prowincji Kunduz, w okręgu Imam Sahib, który jest pod całkowitą kontrolą talibów.stoning
Według Mohamada Ajuba, 28-letni mężczyzna był żonaty, a pięć lat młodsza od niego kobieta – zaręczona. Talibowie oskarżyli ich o utrzymywanie stosunków pozamałżeńskich oraz o próbę ucieczki.

Po tym, jak parę zatrzymano i pobito, oboje przyznali się, że przez parę miesięcy byli razem, w związku z czym talibowie postanowili ich ukamienować. Kara ta została wymierzona w niedzielę na bazarze we wsi Mula Kuli, w obecności ok. 200 osób.

Świadkowie egzekucji powiedzieli BBC, że talibowie w meczecie nakazali mieszkańcom wsi uczestniczenie w ukamienowaniu.

Kobieta zginęła na miejscu, lecz mężczyzna przeżył. Kilku talibów wróciło i zastrzeliło go. Ostrzegli mieszkańców wioski, że taki los spotka tych, którzy będą postępować niezgodnie z islamem – poinformował jeden ze świadków tragedii.

To już drugi przypadek egzekucji za cudzołóstwo w tym miesiącu. 8 sierpnia grupa talibów w północno-zachodniej prowincji Badghis wychłostała, a następnie zastrzeliła 48-letnią wdowę w ciąży.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook