Sharia4Belgium przed sądem

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

W poniedziałek 29 września rozpoczął się proces 46 członków organizacji Sharia4Belgium, związanej z Państwem Islamskim, która wielokrotnie wzywała do przemocy i dżihadu.

Pierwszy tego rodzaju proces dotyczyć będzie m.in. wysyłania bojówkarzy do Syrii.

Zdaniem prokuratury Sharia4Belgium zajmowała się szerzeniem islamskiej ideologii w Internecie, rekrutacją dżihadystów na ulicach, indoktrynacją, treningiem, brutalnym działaniem i wreszcie walką zbrojną w Syrii. Szacuje się, że co dziesiąty z 300 do 400 Belgów, którzy wyjechali na dżihad, związany był z Sharia4Belgium. Na 46 oskarżonych, zaledwie dziewięciu stawiło sę w poniedziałek przed sądem – pozostali wciąż przebywają w Syrii. Część z nich prawdopodobnie zginęła walcząc w szeregach Al-Nusry, syryjskiej sekcji Al-Kaidy, lub w szeregach Państwa Islamskiego.

Kilku spośród oskarżonych, wśród nich Jejoen Bontinck, to z pochodzenia Belgowie, którzy przeszli na islam. 19-latek w trakcie procesu zeznał, że pomimo indoktrynacji ze strony Sharia4Belgium, nigdy nie zdecydował się na wyjazd do Syrii. Bontinck podkreślił jednocześnie siłę wpływów Fouada Belkacema, założyciela organizacji, który – choć nigdy nie walczył w Syrii – uważany jest za kluczową postać grupy. Belkacem będzie sądzony za publiczne wzywanie do zbrojnego dżihadu i podżeganie do nienawiści.

Bohun, na podst. http://www.rfi.fr/europe/20140930-proces-46-membres-groupe-islamiste-sharia4belgium-anvers/

Fouad Belkacem z kolegami z Sharia4Belgium
Fouad Belkacem z kolegami z Sharia4Belgium

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook